Erling Haaland Man City TottenhamGetty

Nagy lépést tett a bajnoki cím felé a Manchester City

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

A Manchester City 2-0-ra nyert idegenben a Tottenham ellen,

Unibet

A Manchester City számára hatalmas téttel bírt a Tottenham elleni mérkőzés kedden. Így is kezdte Pep Guardiola csapata a mérkőzést, a 10. percben egy óriási hiba után Phil Foden ziccerét fogta Guglielmo Vicario. A félidő hátralévő részében azonban kisebb meglepetésre a City csak meddő fölényben tudott futballozni, egészen az utolsó percig, amikor Radu Dragusin a gólvonalról fejelte ki Bernardo Silva lövését, maradt a 0-0.

A 47. percben egy nagy hiba után Kevin De Bruyne lövését védte bravúrral Vicario. Nem sokkal később egy kontra végén Son próbálta átemelni Edersont, de a kapus állta a sarat. Az 51. percben aztán megtört a jég De Bruyne zseniális ütemben lépett a védők mögé, utána pedig precízen tálalt Erling Haaland elé, aki megszerezte a vezetést. A 66. percben aztán Cristian Romero szokásához híven keményen beleszállt Edersonba, a kapust Stefan Orteg váltotta.

Az utolsó 20 percben a Tottenhamnek több sansza is volt az egyenlítésre, Dejan Kulusevskit kétszer is megakadályozta Ortega, de a legnagyobbat Son egy az egy elleni ziccerében védte a cserekapus. A 90. percben aztán egy kontrával ellépett a City, Jeremy Doku könnyen verte meg Pedro Porrót, aki már csak szabálytalanul tudta megállítani, a megítélt büntetőt Haaland értékesítette.

A City 2-0-ra nyert, így ha a West Ham ellen sem hibázik, akkor megvédi címét a bajnokságban.