Meglepetés a Francia Ligakupában: Kiesett a Lyon

getty
A Strasbourg a Marseille után egy másik nagycsapatot is kiejtett, így bejutott a sorozat elődöntőjébe.

A Francia Ligakupában a Lyon együttese a Strasbourgot fogadta.

A 26. percben büntetőhöz jutott a vendég gárda, amit Ludovic Ajorque magabiztosan értékesített. 0-1

Ezt követően rákapcsoltak a hazaiak: a 40. percben lesgólt, a 43. percben pedig a kapufát találták el, mígnem nekik is befújt egy büntetőt a játékvezető az első félidő hosszabbításában.

A tizenegyeshez Nabil Fekir állt oda, a támadó azonban nem találta el a kaput, így vendégelőnnyel zárult az első játékrész.

A fordulás után egyből váltani tudott a Lyon: a 49. percben Depay beadása után Traoré lőtt a hálóba. 1-1

Néhány perc múlva azonban újra hátrányban volt a Lyon: egy szöglet után Lamine Kone fejelt a kapuba. 1-2

A 73. percben nagyon közel kerültek a hazaiak az egyenlítéshez, Fekir szabadrúgása a kapufát találta el.

A hátralévő időben hősiesen védekeztek a vendégek, így már nem esett újabb gól a találkozón. Ennek értelmében a Marseille kiejtése után a Lyonnal is elbánt a Strasbourg együttese, és bejutottak az elődöntőbe.