Magyar Kupa: Továbbment a Fradi, a Hali és a Honvéd, kiesett a Diósgyőr

Utoljára frissítve
fradi.hu
Három élvonalbeli csapat sikerrel járt, egy azonban távozott.

Szerdán ebédidőben folytatódtak a Magyar Kupa küzdelmei a legjobb 16 közé jutásért.

Az NB I listavezetője a Sényő otthonába látogatott, és kisebb meglepetésre gól nélküli döntetlennel zárta a Fradi a találkozó első félidejét.

A második játékrészben azonban megrázták magukat a fővárosiak a közben 10 emberre fogyatkozó hazaiakkal szemben, és előbb büntetőből, majd akcióból is betalált Finnbogason, Georgijevic és Lovrencsics Balázs góljával a Ferencváros 4-0-ra nyert és továbbjutott.

A Diósgyőr a Budaörssel mérkőzött meg a másodosztájy élmezőnyéhez tartozó csapat otthonában, és a budaörsiek alaposan meg is tréfálták a borsodiakat, hiszen 5-3-ra legyőzték őket. Ami a DVTK gyenge bajnoki szereplését nézve nem is nagyon meglepő, a gólkülönbség azonban már igen, hiszen egészen a 91. percig 5-1 volt az állás, és csak a legvégén tudott zárkózni a Diósgyőr.

A Haladás az Iváncsa otthonába látogatott, és sima 3-0-s első félidőt produkált Horváth Ferenc csapata Grumic duplájával és Jagodics találatával. Aztán a második játékrészben a hazaiak két gólt szerezve feljöttek, de végül Benes eldöntötte a párharcot, amellyel a szombathelyiek 4-2-re behúzták a meccset és a legjobb 16 közé jutottak.

A Honvéd a Tiszaújváros vendége volt, és Supka Attila együttese 0-0-s első játékrész után Tischler, Lovric és Májer duplájával 4-0-ra nyert és továbblépett.

honvéd rabotnicki

A Magyar Kupa 12-kor kezdődő meccseinek végeredményei (Félkövérrel a továbbjutók):