Magyar Kupa: Az MTK hazai pályán ejtette ki a Diósgyőrt

MTK
mtkbudapest.hu
A másodosztály éllovasa búcsúztatta az NBI-es együttest.

Már a 16 közé jutás volt a tét a Magyar Kupa mai játéknapján, amelyen két meccsre kerül sor, köztük elsőnek az MTK - Diósgyőr összecsapást rndezték meg.

A feleknek az első félidőben nem sikerült bevenniük egymás kapuját, és finoman szólva nem láthattunk szemkápráztató focit az első 45 perc során, ugyanis lényegében komoly helyzetig egyik csapat sem jutott.

A találkozó addigi legszebb jelenetére a 47. percig kellett várni, amikor a hazaiak részéről Mezei 18 méterről vállalkozott lövésre, de kemény bombáját Antal nagyot úszva a levegőben kiszedte a bal ficak elől.

Az 55. percben ismét az MTK veszélyeztetett, de Lencse 15 méterről elersztett lökete csak a bal felső sarok mellett suhant el.

A második játékrész második fele is a fővárosiaké volt, sokkal motiváltabban és veszélyesebben játszottak a kék-fehérek, azonban gólt nem sikerült szerezniük, a 0-0-s végerdmény után jöhetett a hosszabbítás.

A rájátszás elején Kanta szerezhetett volna gólt, de 18 méterről leadott szabadrúgása csak a jobb kapufán csattant.

Aztán a 98. minutumban már megtört a gólcsend: a védők közöt szlalomozott át Schön, majd 13 méterről magabiztosan lőtt a kapu bal oldalába. 1-0

A 104. percben egy szögletet követően minden eldőlhetett volna, azonban Varju nagy helyzetben a diósgyőri kapu fölé lőtt.

Az eredmény már nem változott: az MTK 1-0-ra nyert és bejutott a legjobb 16 csapat közé, a DVTK pedig búcsúzott a Magyar Kupától.

A mérkőzés egyetlen találatát az alábbi videóban nézhetitek meg.