La Liga: Pazar gólokkal a Barcelona kiütötte a Sevillát

Simán nyertek hazai pályán a katalánok.

Vasárnap késő este a Barcelona és a Sevilla küzdött meg egymással a spanyol pontvadászatban.

A találkozót jobban kezdték a vendégek, ugyanis a 12. percben Luuk de Jong pörgetését kellett védenie bravúrral Ter Stegennek.

A 26. percben ismét Luuk de Jong volt veszélyes, de bólintása a földre csapódva a keresztléc fölé ment.

A 27. percben azonban vezetett a Barca: Semedo adott be balról, Luis Suarez pedig elképesztően szép mozdulattal ollózott 9 méterről a kapuba. 1-0

Öt perc múlva már kettővel mentek a katalánok, amikor Arthur adott filléres passzt a kapu előtt berobbanó Vidalnak, aki bespiccelte a labdát a hálóba. 2-0

A három pont a 35. minutumban el is dőlt, amikor a bal oldalon lépett ki Dembele, egy lövőcsellel elfektette védőjét és higgadtan lőtt a jobb sarokba. 3-0

Ousmane Dembele Luis Suarez Barcelona Sevilla LaLiga 06102019

A fordulást követően a 49. percben Luuk de Jong találta el a jobb kapufát.

A 60. minutumban Messi szólózott egy szépet, de lövését a kapus kipiszkálta a bal alsó elől.

A 68. percben Vidal passzából Dembele szerezhetett volna gólt nagy helyzetben, de kis túlzással kirúgta a labdát a stadionból.

A 78. percben szabadrúgást kapott a katalán gárda, amelyhez Messi állt oda és 23 méterről pazarul tekert a bal felsőbe. 4-0

A 87. percben két piros lapot is kapott a Barca: Ronald Araujo egy lerántás, Dembele pedig reklamálás miatt idő előtt mehetett zuhanyozni.

Végül a Barcelona magabiztosan nyert 4-0-ra, amellyel a katalánok felléptek a 2. helyre a Real Madrid mögé, a Sevilla pedig a 6. pozícióban a spanyol pontvadászatban.