A brit sajtó kiderítette, hogy Anglia újdonsült uralkodója, Károly király vajon szereti-e a futballt, és ha igen, mely csapatnak szurkol. Nehéz dolguk nem volt az oknyomozóknak, Károly egy 2012-es interjúban maga árulta el, hogy a Burnley csapatát kedveli a legjobban, mi több, VIP szezonbérlete is van a monarchának. A szimpátia még abból az időből eredeztethető, amikor Károly jótékonysági munkát végzett a régióban.
„Burnley nagy kihívásokkal teli időszakot élt át, én pedig megpróbálom megtalálni a módját annak, hogy segítsek újjáépíteni a világ ezen részének önbecsülését, törekvéseit” – árulta el rajongásának okát Károly.
Az akkor még hercegként tevékenykedő Károly a kedves szavakért VIP szezonbérletet kapott a klubtól ajándékba, de azóta is ismerős arcnak számít a jelenleg a másodosztályban szereplő klub lelátóin.

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

