Kettős győzelemmel döntős a Ferencváros

fradi.hu
Hatgólos mérkőzést nyert meg a zöld-fehér gárda.

A 21. percig kellett várni az első gólra. Ekkor Bognár indította Kundrákot, aki tizenhatról egy csel után a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1

Nem sokat kelllett várni az egyenlítésre! A 25. percben egy szép akció végén Csizmadiának gurították vissza, aki remekül lőtt Holczer kapujába. 1-1

A 29. percben Sternberg beadásába Patkós ütött bele, a megítélt büntetőt pedig Hajnal Tamás értékesítette. 1-2

Négy perccel később Hajnal ívelt középre egy szabadrúgást, amiből fejjel Kundrák újra eredményes tudott lenni. 1-3

A szünetben beállt és bemutatkozott az U17-es válogatott alapembere, Csonka András, valamint hosszú idő után Batik Bence is pályára léphetett az első csapatban.

A budafokiak kedvét nem szegte az első félidei hátrány, a 49. percben egy felívelés után Kovács kapta a labdát, aki gyönyörű lövéssel szerzett gólt. 2-3

A Ferencváros is próbálkozott gólszerzéssel, de kétszer is a kapufát találták el.

A 71. percben azonban egy kontratámadás alkalmával Bognár ugratta ki Amadou-t, aki elhelyezte a labdát a kapu bal oldalába. 2-4

Győzelmével a Ferencváros 12-2-es összesítéssel jutott be a Magyar Kupa döntőjébe, ahol a Vasas - Mezőkövesd párharc nyertesével találkozik.