Katona MátyásFehérvár FC

Katona Mátyás: A mostani eredményeinket jobban tudjuk értékelni.

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

Katona Mátyás 1 góllal és két gólpasszal segítette csapatát győzelemhez a bajnokság 31. fordulójában. A Fehérvár 4-0-s győzelmet aratott az MTK fölött, szinte borítékolható volt a diadalt, ugyanis Kádár Tamást már a 10. percben kiállították.

„Kemény mérkőzésre számítottunk az idény során hazai pályán már sokszor megmutattuk, tudjuk az akaratunkat érvényesíteni. Azt hiszem, sokunknak déja vu érzése lehetett, amikor a meccs elején emberelőnybe kerültünk, hiszen Kádár Tamást az ősszel a három nullára megnyert bajnokinkon ugyancsak kiállították, de egyenlő létszámban is irányítottunk, volt lehetőségünk a vezetés megszerzésére. Az első gólunk előtt Tobias Christensentől kaptam indítást, majd amikor Schön Szabolcshoz került a labda, biztosra vettem, keresi majd a passzlehetőséget.

Unibet

Figyeltem, nehogy lesen legyek, jött az átadás, a vendégek kapusa nem zárta a rövidet, s csak el kellett mellette lőnöm a labdát. A gólpasszaim? Mindig jót tesz az ember lelkének, ha így tud segíteni – még ha nem is ziccerlabdát ad –, az pedig különösen, ha Csongvai Áront segítem ezzel gólhoz… Egyébként még a szünetben, három nullánál is arról beszéltünk, nem szabad leülni, meg kell tartani a koncentrációt, viszont amikor nagyjából húsz perccel a vége előtt lecseréltek, azért már éreztem, megvan a győzelem.” – nyilatkozta az NSO-nak Katona Mátyás.

A 24 esztendős játékos ősszel nagyszerű formát mutatott, 7 gólt is szerzett, ebből kifolyólag nehezen élte meg, hogy 13 bajnokit kellett várni az újabb találatra

„Nem volt könnyű, amikor a kispadra kerültem, hiába éreztem magam jó állapotban, elmaradtak a gólok, kezdtem görcsössé válni, szerencsére a csapatnak legalább jól. Az idénynek amúgy úgy vágtam neki, hogy szeretnék tíz gólt szerezni: nyolcnál járok, van még hátra két forduló, sikerülhet. A bajnokság elejét elrontottuk, de közösen éltük meg a mélységeket, így a mostani eredményeinket jobban tudjuk értékelni.

Vasárnap a DVSC ellen játszunk idegenben, nehéz lesz, de hát az ilyen párharcokért érdemes futballozni. Már bizonyítottuk, idegenben is tudunk jók és eredményesek lenni, jelentős kihívás előtt állunk, azon vagyunk, hogy megoldjuk a feladatot. Az egész csapat úgy gondolkodik, hogy ha megnyerjük a hátralévő két meccsünket, ezüstérmesek leszünk, de akkor is sikeres idényt zárunk, ha nem sikerül a Paksot megelőzni, és harmadikként érünk célba.”