EL: Simán ledolgozta a hátrányát, és továbbjutott a Honvéd

Utoljára frissítve
Honvéd Facebook

Múlt heti 2-1-re elveszített idegenbeli mérkőzés után a Budapest Honvéd hazai pályán, de zárt kapuk mögött próbálta meg kiharcolni a továbbjutást az Európa Ligában a macedón Rabotnicki Szkopje ellen.

A Honvéd bekezdett a közékezdés után: egy hosszan előre ívelt labdát követően Holenderről pattant le a védője, de az alkalmi támadó a kapu fölé lőtt.

A 6. percben még nagyobb helyzetbe került Holender, aki egy az egyben vezethette rá a kapusra a labdát, miután leszerelte az egyik bizonytalan védőt. A 23 éves játékos pedig nem hibázott, higgadtan elgurította a labdát a hálóőr mellett. 1-0

Tíz perccel később folytatódott a Holender-show: a kényszerből középcsatárként szerepeltetett játékos nagyszerű labdát kapott Gazdagtól, majd a támadó a kirontó kapus mellett a hosszú sarokba emelte a labdát. 2-0

Grófnak először a 45. percben kellett védést bemutatnia. Ekkor Styepanovics szabadarúgását ütötte a kapu mellé.

A második félidő egy darabig csendben csordogált, de a 61. percben Danilo léphetett ki, majd a tizenhatoson belül Sebastian Herrera felrúgta a támadót. A védő piros lapot kapott, Danilo pedig büntetőt lőhetett, és élt is a lehetőséggel. 3-0

A 73. percben hatalmas kavarodás alakult ki a Honvéd tizenhatosán belül, de végül nem alakult ki komolyabb helyzet a dologból.

A 80. percben Danilo szerzett labdát a középpályán, és a Honvéd ígéretest támadást vezethetett a rendezetlen macedón védelemmel szemben. Az akció végén Gazdaghoz került a labda, aki a kapu mellé lőtt.

A rendes játékidő vége előtt 6 perccel a rendes játékidő vége előtt Holender után Danilo is megszerezte a másdik gólját a meccsen. A támadó két játékost is kicselezett, mielőtt okosan a hosszú sarokba helyezte a labdát. 4-0

A végén Danilónak még a mesterhármas is meglehetett volna, de az utolsó percben Bozsinovszki bravúrral védte a csatár fejesét.

Az első mérkőzés után még joggal aggódhattak a Honvéd szurkolói, de Supka Attila a második meccset nagyon simán, magabiztos játékkal hozta. A Budapest Honvéd így végül 5-2-es összesítéssel jutott túl az Európa Liga 1. selejtezőjén.