foden city real madridGetty Images

Hétgólos BL-őrület: Manchester City-Real Madrid 4-3

Nyerj ingyen 8 milliót az Unibeten! Válaszolj jól a BL-meccsekkel kapcsolatos kérdésekre és már várhatod is a nagy nyereményt! Ide kattintva regisztrálhatsz a játékért!

A Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén a Manchester City a Real Madridot fogadta, de Pep Guardiola legénysége nem sokáig udvariaskodott, 93 másodperc elteltével már meg is szerezte a vezetést De Bruyne fejesének köszönhetően.

11 perc elteltével pedig már 2-0 állt az eredményjelzőn, a hazaiak a második kapura lövésüket is gólra váltották, ezúttal Gabriel Jesus kapott labdát a tizenhatoson belül, lefordult Alabáról, majd a bal alsóba lőtt.

Carlo Ancelotti együttese a 17. percben került először helyzetbe, Vinícius lövése azonban szögletre szállt egy hazai lábról.

Az első félórában gyakorlatilag eldönthette volna az egész párharc sorsát a City, a madridi védelem szinte átjáróház volt, de a támadások végén Mahrez és Foden is inkább a lövést választotta passz helyett, a labda mindkét esetben elkerülte a kaput, Pep Guardiola pedig közben szinte agyvérzést kapott a kispadon.

A 30. percben kezdett éledezni a Real Madrid, Benzema beadását Alaba fejelte centikkel kapu mellé, nem sokkal később viszont sikerült szépítenie a vendégeknek, Mendy bal oldali beadását Benzema lőtte kapásból a bal alsóba.

A 36. percben máris cserélnie kellett Guardiolának, a mérkőzés előtt sokáig edzeni sem tudó Stones helyére érkezett Fernandinho.

A szünetben Ancelotti Alaba helyére bekülde Nachót, hogy stabilizálja a védelmet, ennek elllenére a második játékrészt is olyan lendülettel kezdte a City, mint az elsőt.

A 48. percben Mahrez pöckölte el Militao mellett a labdát, egy az egyben mehetett Courtois kapujára, bal lábas lövése a jobb oldali kapufáról Foden elé pattant vissza, aki a szinte teljesen üres kapu előtt egyedül álló Carvajal lábához lőtte a labdát, aki így nagyot mentett.

A 53. percben Fernandinho szerzett labdát a Real Madrid térfelén, a visszakapott labdából pedig remekül tekert Foden fejére, aki senkitől sem zavartatva bólintott a tehetetlen Courtois kapujába.

Két perccel később ismét szépített a spanyol csapat, Vinícius fordult le Fernandinhoról a felezővonalnál, egészen a kapuig nyargalt, majd egymaga be is fejezte a támadást, góllal.

Némi nyugalom után ismét kettőre növelte előnyét a hazai csapat, a 74. percben Zinchenko került a földre a tizenhatos előterében, ám Kovács István játékvezető előnyszabályt adott, hiszen Bernardo Silvához került a labda, aki tolt egyet rajta, majd ballal kipókhálózta a jobb felsőt.

Két minutummal később Mahrez is gólt szerezhetett volna, de éles szögből keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát.

A 80. percben Laporte kezezése miatt büntetőt kapott a Real Madrid, amit Benzema bepanenkázott.

A végére két szurkoló is kedvet kapott a játékhoz, s úgy gondolta, hogy csatlakozik a pályán lévőkhöz, de az eredményen már ők sem tudtak változtatni, őrült első mérkőzés után epekedve várjuk a visszavágót!

Bajnokok Ligája elődöntő, 1. mérkőzés:
Manchester City-Real Madrid 4-3
gól: De Bruyne (2.), Jesus (11.), Foden (53.), Bernardo Silva (74.) ill. Benzema (33., 82.), Vinícius (55.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Real Madrid-Espanyol bajnokin a hazai siker szorzója 1.48, a döntetlené 4.35, a vendég győzelemé 7.50. (x)