Hazai pályán nyert az Inter az olasz bajnokságban

(C)Getty Images
Üldözi a Nerazzurri a Rossoneri-t.

Vasárnap délután az olasz bajnokság 27. fordulójában az Inter a kiesés elől menekülő SPAL együttesét fogadta.

Természetesen Mauro Icardi ezúttal sem szerepelt a Nerazzurri keretében.A hazaiak győzelmi kényszerben voltak, hiszen a Milan tegnapi sikerével 4 pontra meglépett a kék-feketéktől.

Ehhez képest az első félidőt a felek gól nélküli döntetlennel zárták, pedig a 31. percben Lautaro Martinez betalált, de les miatt nem adták meg a gólt.

A fordulást követően sem záporoztak a helyzetek, azonban a 67. percben megtört a gólcsend: a tizenhatos előterében egy védőről Politano elé került a labda, ő pedig fordulásból 13 méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1-0

A 77. minutumban pedig eldőlt a három pont sorsa, amikor Soares eresztett meg egy lövést, szemben 10 méterre a kaputól Gagliardini vette át és pörgette fel magának a labdát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0

A hátralévő időben nem született több találat, az Inter 2-0-ra nyert és egy pontra feljött a harmadik helyezett Milanra, a SPAL pedig a 16. helyen a tabellán.