Hat év után újra a spanyol élvonalban a Mallorca

Utoljára frissítve
beinsport.hu

A bajnok Osasuna és az ezüstérmes Granada után az osztályozó döntőjében a Mallorca is kiharcolta a feljutást a spanyol élvonalba.

A másodosztály 3-6. helyezett csapatai osztályozó keretein belül csaptak össze egymással a maradék egyetlen feljutó helyért.

Az osztályozó döntőjébe a Mallorca és a Deportivo La Coruna jutott be, a bajnokság 5. és 6. helyezettje.

A Depor kezdte hazai környezetben a párharcot és 2 gólos előnyt épített ki magának a vasárnapi visszavágóra.

A Mallorca azonban nem adta fel a párharcot és már az első félidőben vezetést szerzett Ante Budmir révén.

A második félidő 62. percében Salva Sevilla góljával már 2-0-ra vezetett a hazai csapat és ezzel 2-2-re egalizálták az összesített eredményt.

Sokáig úgy tűnt, hogy érik a hosszabbítás a mérkőzésen, de Abdon Prats a 82. minutumban megszerezte a Mallorca 3. gólját és ezzel az élvonalba lőtte a csapatát.