Hajtós, izgalmas meccsen Dánia legyőzte Perut

(C)Getty Images
A dél-amerikaiak büntetőt is rontottak, ez meg is bosszulta magát.

Szombaton kora este a C-csoport második meccsén Peru és Dánia csapott össze egymással.

A nap folyamán már a franciák találkoztak Ausztráliával, amelyen kínkeservesen jártak sikerrel Griezmannék.

A fura gólok meccsén jártak sikerrel a franciák

Nem mondhatnánk, hogy az első félidő sziporkázó játékot hozott volna, a dánok nem tudtak a dél-amerikaiak fölé kerekedni, a peruiakat azonban hajtotta a lelkesedés.

Olyannyira, hogy az első félidő hajrájában Christian Cueva lábát elhúzta a tizenhatoson belül az egyik dán védő, ami után jöhetett a videóbíró. A felvételek tanúsága alapján egyértelmű volt a szabálytalanság, azaz jogos vol a büntető, amelyet azonban maga a sértett csúnyán fölé lőtt.

Cristian Cueva Selección peruana 160618

Halkan jegyezzük meg, hogy sokáig a közvetítésben nem mutattak olyan szögből kamerafelvételt, amelyből egyértelmű lett volna a szabálytalanság. Ennek ellenére az M4 kommentátora egyre csak hajtogatta a jogosságát, majd a stúdió egyik szakkommentátora megállapította, hogy szerinte nem kell videóbíró. Kérdezzük: miért is nem? Mert pont az ilyen eseteket utólag meg lehet ítélni és nem marad vitás kérdés? Várjuk a választ...

A második játékrész 12. percében Peru ígéretes helyzetbe került a dán kapu előtt, azonban amikor lőni kellett volna Carillo megcsúszott, majd a csapattársa elé kerülő labdát Flores eltörte, amely a bal kapufa mellett csorgott ki.

És ahogy ilyenkor lenni szokott, az ellenfél büntetett: egy kontra végén a tegnapi születésnapos Yussuf Poulsen a bal oldalon ugrott ki a leshatáron, és a rosszul kimozduló kapus mellett helyezett a bal alsóba. 1-0

GOAL elemzés: Isco a mezőnyt, Cristiano Ronaldo a pillanatot uralta a vb eddigi legjobb meccsén

Yussuf Poulsen Denmark Peru 16062018

Alig fordultak a csapatok, egyenlíthettek volna a peruiak, de Flores bal hosszúba tartó lövését Schmeichel szépen kitornászta.

Eddig sem volt unalmas a meccs, de ezután megélénkültek a csapatok, Guerrero beállása hozott plusz lendületet Perunak, főleg amikor a 79. percben háttal állva a kapunak parádés mozdulattal majdnem besarkalta a lasztit a dán kapuba.

A hajrában Carillo pazar passza után meglehetett volna az egyenlítés Perunak, de ajtó-ablakban középről, mintegy 8 méterről Farfan Schmeichelbe lőtte a ziccert.

A végén pedig a túloldalon Eriksen dönthette volna el, de meccslabdáját a perui kapus védte.

Több találat nem született, Dénia 1-0-s győzelmével komoly lépést tett aziránt, hogy a minden bizonnyal továbbjutó franciák mellett az egyenes kieséses szakaszba kvalifikálja magát.