Győzelemmel kezdett a címvédő a Copa Américán

8:00 CEST 2019. 06. 18.
170619 Japón Chile Erick Pulgar Arturo Vidal Eduardo Vargas
Chile könnyedén legyőzte Japánt az első csoportmérkőzésén.

Chile számára is elkezdődött a Copa América és címvédőhöz méltóan 4-0-ás győzelmet arattak az első mérkőzésükön Japán ellen.

Az 41. percben Erick Pulgar kezdte meg a gólgyártást a chileiek részéről, így már a félidőben előnnyel fordulhattak Alexis Sánchezék.

A második játékrészben Eduardo Vargas nyitotta meg a gólok sorát és sokáig úgy tűnt, hogy ezzel be is állította a végeredményt.

A 82. percben azonban villant a La Roja, egyik, ha nem a legnagyobb sztárja Alexis Sánchez és már 3-0 volt az eredményjelzőn.

Egy perccel később a Manchester United támadója még egy gólpaszt is kiosztott, a duplázni tudó Eduardo Vargasnak, így a mérkőzés végére kiütéses, 4-0-ás chilei siker született.

A címvédő előbb Ecuadorral, majd Uruguay legjobbjaival találkozik még a csoportmérkőzések során.