Junio Tallo után újabb elefántcsontparti labdarúgója lett az Újpest FC-nek - számolt be az átigazolásról a IV. kerületi klub hivatalos honlapja.
Mory Koné 2019 májusában került Európába, a lett bajnokságban szereplő BFC Daugavpils csapatához, ahonnan két hónap után leigazolta az örmény FC Shirak Gyumri. Első szezonjában 28 bajnoki mérkőzésen 23 gól szerzett, ezzel gólkirály lett, s őt választották meg az év játékosának az örmény első osztályban. Nem is maradt ott sokáig, tavaly nyáron az Ararat Yerevan futballistája lett, mellyel az idény végén kupagyőztes lett.
Idén a MOL Fehérvárt pont az Ararat búcsúztatta az Európa Konferencia-ligából, azon a két összecsapáson is kezdőként kapott helyet Koné, akinek játékjogát megvásárolta a lila-fehér klub.
A 178 centiméter magas, 70 kilogrammos játékos a 98-as számot fogja viselni új csapatában. Koné így nyilatkozott a szerződés aláírása után az ujpestfc.hu-nak:
„Nagyon boldog vagyok, hogy itt lehetek Újpesten, már türelmetlenül várom, hogy pályára léphessek a csapatban. Remélem, hogy sok gólt sikerül szereznem, és szép sikereket tudunk elérni együtt lila-fehérben.”
Koné értékét 400 ezer euróra becsüli a Transfermarkt.

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

