Champions League final Real Madrid Atletico Madrid 28052016Getty Images

GOAL interjú: Saúl Ñíguez

A matracosok tehetsége a spanyol U-21-es válogatott kulcsembere, viszont lassan itt az ideje, hogy a felnőtt csapatban is letegye névjegyét. Julen Lopetegui rendszeresen látogatja az U-21-es meccseket, beszéltetek már a terveiről veled kapcsolatban?

- Nem, de nem is kell erről beszélgetni, hiszen nagyon jól tudja, hogy számolhat velem bármikor.

Ebben az idényben inkább középső középpályást játszottál a klubodban és nem szélsőt. Hol érzed jobban magad?

- Nekem mindegy, hogy hol játszom, csak kezdő legyek és segíthessem a csapatomat. Személy szerint inkább középen szeretek játszani, de Simeone, Lopetegui és Celades (A spanyol U-21-es válogatott edzője - a szerk.) egyaránt el tudják dönteni, hogy hol vagyok a leghasznosabb.

Saul Niguez Atletico Madrid 12032016Getty Images

Pár héttel ezelőtt volt 5 éve, hogy bemutatkoztál az Atletiben. Ha most visszatekintesz, milyen a mostani Saul az akkorihoz képest?

- Saul rengeteget fejlődött az elmúlt években. Nagy hasznomra vált a kölcsönadásom a Rayo Vallecanóhoz, nekik is csak hálával tartozom az ott töltött idősazkért.

A klubod számára kulcsember vagy, 2021-ig meg is hosszabbítottátok a szerződésedet. Miért döntöttél az Atletico mellett újra?

- Én itt képzelem el a jövőmet, itt szeretnék nagy játékos lenni és ezt szeretné a klub is velem kapcsolatban. Boldog vagyok Madridban!

A Real Madrid ellen elvesztettétek a múlt évi BL-böntőt. Nagyon fájt a vereség?

- Nagyon, igen. Természetesen nagyon. Mindenkinek fáj, ha elveszt egy BL-döntőt. Másodiknak lenni mindig rossz, de ahogy Simeone mondta, minden csapat előbb-utóbb elbukik.

Champions League final Real Madrid Atletico Madrid 28052016Getty Images

A Bajnokok Ligájában a Leicester City ellen kell továbbjutnotok. Ti vagytok az esélyesebbek?

- Semmiképpen nem jelenteném ki, hogy mi vagyunk a favoritok. Ők az angol bajnokok, roppant erősek tudnak lenni, nagyon veszélyesek a kontráik, úgyhogy kemény dió lesz ez a párharc.

Akkor június 3-án Cardiffban ott lesztek?

- Persze szeretnénk, de addig még nagyon sok meccs van. Lépésről lépésre kell haladjunk és akkor nem lehetetlen a fináléig is eljutni.

Lassan el kell hagyjátok a Vicente Calderont, várod már, hogy pályára léphess az új Wanda Metropolitan stadionban?

- Fáj, hogy búcsút mondunk a Vicente Calderónnak, amely stadionhoz megannyi szép emlék köt. De tudjuk, hogy ez a váltás a fejlődés része, amely a csapat, a klub és a szurkolók számára egyaránt hasznos lesz.

Végezetül mit gondolsz: Antoine Griezmann is veletek tart majd az új stadionba vagy elhagyja a klubot a nyáron?

- Ezt persze nem tudhatom előre, de Griezmann nagyon szereti a klubot, Madridot, szereti e minket körülvevő légkört. Ha rajtam múlna, akkor Griez jövőre is itt focizna!


Saul Niguez & Antoine Griezmann
Hirdetés