Lázár Bence Sportcentrum avatásujpestfc.hu

Felavatták a Lázár Bence Sportcentrumot

Az Újpest hivatalos oldala számolt be ma róla, hogy szombaton felavatták Lajosmizsén a Lázár Bence Sportcentrumot, amelyet követően emlékmeccset rendeztek a tragikusan fiatalon elhunyt újpesti játékos tiszteletére.

Délelőtt 10.00 órakor kezdődtek az avatóbeszédek, melyeket Petúr András nyitott, aki a későbbiekben a nap és a mérkőzés moderátora is volt.

Megható történetek, szívbemarkoló szavak következtek, melyek végén Bence édesanyja állt a mikrofon mögé, aki hihetetlen tartás és lelkierő közepette köszönte meg mindenkinek, aki ott volt és részt vett ezen az eseményen.

Az avatást követően 11.00-órakor kezdődött a gálamérkőzés, mely előtt még Lázár Bence 91-es számú, lajosmizsei, bekeretezett mezével álltak be középre a pályán a csapatok, amelyet Zsótér Donát és Simon Krisztián vitt be a kezdőkörbe.

A találkozóra a lilák mostani sportkoordinátora, Kabát Péter vezette fel az újpestiket. A meccs elején, a 4. percben megszerezték a vezetést a fővárosiak Kréti Gergő góljának köszönhetően, majd a 18. minutumban Kabát kapott a tizenhatos sarkán egy labdát, és legszebb napjait idézve vágta be a játékszert a hosszúba, ezzel 0-2-re módosítva az állást.

Az első félidő derekán, a 26. percben a lajosmizseiek szépítettek egy kiválóan végrehajtott szabadrúgás után Kis Lászlónak köszönhetően. A második 45 percben már nem esett több találat, az eredmény maradt 1-2.

A szervezők köszönik mindenkinek, aki eljött Lajosmizsére és esetleg még pénzt is dobott a "Soha ne add fel LÁZÁR BENCE Emlékalapítvány"-nak kihelyezett gyűjtődobozba.