Rayo vs. Real MadridGetty Images

Elszenvedte első bajnoki vereségét a Real, maradt az élen a Barcelona

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Madridi derbivel zárult a spanyol bajnokság 13. fordulója, ahol a Rayo Vallecano a kezdő sípszó előtt még veretlen Real Madridot fogadta. Nem kezdődött jól az összecsapás a címvédő számára, a hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést Comesana révén, aki épp a Real-nevelésű Fran Garcia passzát váltotta gólra (1-0).

Unibet

Nem tudott mit kezdeni Ancelotti legénysége a hazaiak erős letámadásával, Modricék alig-alig tudták eljuttatni az ellenfél kapujáig a labdát, ha igen, akkor egy-egy szabálytalansággal könnyen megtörték a Blancók támadásait Trejóék. Egy ellentámadás végén csak összehozott egy 11-est a Real, igaz, csak a VAR-nak köszönhetően vették észre Asensio buktatását a játékvezetők. A megítélt büntetőt Modric váltotta gólra a 37. percben (1-1).

Ezt követően felpörögtek az események, Asensio szögletét Militao fejelte a hálóba (1-2), majd Alvaro Garcia lepte meg egy lepattanó utáni, éles szögből leadott lövéssel Courtois-t (2-2).

A második játékrészben is paprikás hangulatban folytatódott a meccs, amit bizonyít az is, hogy a kirúgás után szögletet reklamáló Rayo-edzőt, Iraolát a 61. percben a lelátóra száműzte Munuera. A kis közjáték nem a vendéglátókat zavarta meg, a 65. percben egy beadás pattant Carvajal kezére, a jogosan megítélt büntetőt Trejo Courtois-ba lőtte, azonban mivel a belga kapus idő előtt hagyta el a gólvonalat, a tizenegyest megismételték, ekkor már nem hibázott a 34 éves argentin játékos (3-2).

A folytatásban mindenki Real-rohamokra számított, azonban a jól tömörülő Vallecano ellen esélytelenek voltak Viníciusék. A hajrában mégis hatalmas helyzetbe került Rodrygo, aki Asensio kitűnő beadását vágta fölé mintegy 4 méterről.

Nem ment a Real Madridnak, a Rayo teljesen megérdemelten tartotta otthon a három pontot, aminek a legjobban Barcelonában örülhetnek: első bajnoki vereségét követően ugyanis a Real nem tudta visszaelőzni a katalánokat, Xavi legénysége 2 pont előnnyel vezeti a tabellát.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Real Madrid-Cádiz bajnokin a hazaiak győzelme 1.13, a döntetlen 9.00, a vendégsiker 23.00-szoros szorzóval fogadható. (x)