Unibet

EL: huszonkét tizenegyes után nyert a Villarreal

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Az első félidő egészen váratlanul alakult. Nem az volt a megdöbbentő, hogy a Manchester United sokkal többet birtokolta a labdát, hanem az, hogy lényegében nem volt helyzet. Akadtak távoli próbálkozások mindkét oldalon, de a lövésekkel a kaput sem találták el egyik oldalon sem.

A Manchester United nagy mezőnyfölényben volt, de sem Luke Shaw, sem a másik oldalon Yeremi Pino 19 méteres kísérlete nem volt veszélyes.

Ellenben a 29. percben alaposan leblokkolt a MU védelme: Dani Parejo bal oldalról végzett el szabadrúgást és az emelése után a középen érkező Gerard Moreno hat méterről a kapuba helyezett.

A szünet után komoly spanyol helyzettel folytatódott a mérkőzés.

De gólt a Manchester United szerzett. Az 55. percben bal oldali szöglet után felszabadítottak a spanyolok, de röviden, így Rashford kapura löhetett, a labda pattogott egy kicsit a spanyol lábakon, majd Cavani elé került, a támadó pedig hat méterről a kapuba lőtt.

Ettől felbátorodott a MU és két percre rá Bruno Fernandes került helyzetbe és a továbbiakban is veszélyesebb volt az angol együttes, Rashford hat méterről tehette kapura a labdát, de hibázott. Ellenben újabb gól nem született, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás első felében az volt a legizgalmasabb, hogy a MU is cserélt egyet, az angol csapat kezdője nagy terhelést kapott a meccsen. És ezen kívül a teljes hosszabbítás sem nagyon hozott érdekesebb esetet, jöhettek a 11-esek.

Gerard Moreno a jobb alsóba lőtt, majd jött Mata, aki a jobb felsőbe. Aztán érkezett Dani Raba, aki középre lőtt. Majd jött Alex Telles, aki szintén magabiztos volt. Alcazár lövését érezte De Gea, de bement és Bruno Fernandes sem hibázott. Alberto Moreno a bal alsóba lőtt, Rashford válaszul a jobb alsóba helyezett. Dani Parejo ugyanoda lőtt és Cavani is így tett - öt kör után 5–5 volt az állás. Moi Gomez sem viccelt és középre vágta a labdát, Fred viszont a bal alsóba. Albiol higgadtan gurított a bal sarokba, James az oldalt nem változtatta, de a sarkot igen, a felsőbe emelt. Coqulein lemásolta ezt a 11-est, míg Shaw úgy lőtt a kapuba, hogy Rulli hozzáért a labdához. Gaspar is a léc alá bombázott és Tuanzebe sem viccelt – 9–9. Torres a jobb felsőbe emelte a labdát, válaszként Lindelöf az ellentétes sarkot választotta. Rullin nem tudott kifogni a kollégája, ellenben de Gea lövését kivédte a Villareal kapusa.

Villarreal (spanyol)–Manchester United (angol) 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 11–10

Gdansk, Miejski Stadion, 9 500 néző. V: Turpin (francia)
Villarreal: Rulli – Foyth (Mario Gaspar, 88.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (Alberto Moreno, 88.) – Pino (Alcácer, 77.), Parejo, Capoué (Raba, 120+4.), Trigueros (Moi Gómez, 77.) – Gerard Moreno, Bacca (Coquelin, 60.). Vezetőedző: Unai Emery
Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Alex Telles, 120+3.), Bailly (Tuanzebe, 116.), Lindelöf, L. Shaw – Greenwood (Fred, 100.), McTominay (Juan Mata, 120+3.), P. Pogba (Daniel James, 116.), Bruno Fernandes – Rashford, Cavani. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Gerard Moreno (29.), Cavani (55.)

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Manchester City a BL-döntő esélyese, de 1,90-szeres pénzt hozhat Guardiola csapatának sikere.

Ki lesz a Liverpool következő vezetőedzője Jürgen Klopp nyári távozása után?