leverkusen240428Getty Images

Elképesztő! Újabb drámai hajrágóllal őrizte meg veretlenségi sorozatát a Leverkusen – VIDEÓ!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A Bayer Leverkusen a 97. percben szerzett góllal mentett pontot a vendég Stuttgart ellen a Bundesliga 31. fordulójában.

A harmadik helyezett már két góllal is vezetett a bajnok otthonában – ennek ellenére Xabi Alonso csapata továbbra is őrzi veretlenségi sorozatát, amely immár 46 tétmeccset számlál.

A Leverkusen már korábban bebiztosította a bajnoki címet, így mostanra a veretlenség megőrzése maradt az egyetlen célja a Bundesligában. Nem könnyű feladat ez, már a múlt héten is veszélybe került a sorozat: Dortmundban a 98. percben egyenlítettek a Gyógyszergyáriak.

A házigazdák ezúttal már nem akarták ennyire a sorsa bízni a dolgot, és végig támadták az első félidőt, de nem tudtak belőle előnyt kovácsolni.

Aztán a második játékrész legelején jött a hidegzuhany: a 47. percben Leweling közeli lövését ugyan védte Hradecky, de a kipattanó labdát Führich éles szögből is a léc alá bombázta (0–1).

Nem sokkal később pedig már kettő volt közte: az 57. minutumban Deniz Undav párharcot nyert a tizenhatos előterében, majd a kapu jobb alsó sarkába küldte a labdát (0–2).

A Leverkusen ezután fokozta a tempót, és Amine Adli a 62. percben egy remek támadás végén szépített (1–2).

A rendes játékidő hajrájában az egyenlítéshez is közel álltak a házigazdák, ám Odilon Kossounou találatát les miatt érvénytelenítették.

A végjáték teljesen nyílttá vált, mindkét kapus mutatott be nagy védéseket.

Ám egészen a 97. percig úgy tűnt, hogy véget ér a Bayer nagy sorozata, akkor azonban egy beívelés utáni lecsorgó labdát Robert Andrich a léc alá vágott (2–2).

A német bajnok Leverkusen így immár 46 tétmeccs óta veretlen.

Xabi Alonso csapatának ez volt a 29. gólja, amelyet a 81. perc után szerzett…