Barcelona Real MadridGetty Images

Eldőlt a bajnoki cím? 92. perces Barcelona-siker az El Clásicón!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

A szezonban negyedik alkalommal került szembe egymással tétmeccsen a Barcelona és a Real Madrid. A bajnoki odavágót a Blancók nyerték októberben a Santiago Bernabéuban, a Szuperkupa-döntőt és a Király Kupa-elődöntőjének első mérkőzését viszont a Katalánok, akik ezúttal azon fáradoztak, hogy kilenc pontos előnyük a tabellán ne csökkenjen vasárnap este.

Ennek megfelelően valóságos tűzijátékkal indítottak Lewandowskiék, Courtois-nak a lengyel támadó bombájánál, majd Raphinha fejesénél is bravúrral kellett védenie.

A 9. percben mégis a vendégek szereztek vezetést, Vinicius kevergetett a tizenhatos bal oldalánál, éles szögből beadásra szánta el magát, a labda Araujo fején megpattant, ezzel becsapta Ter Stegent és a kapuba hullott.

Xavi együttesének még a szünet előtt sikerült egyenlítenie, Araujo jobb oldali lapos beadása után ide-oda pattogott a labda a tizenhatoson belül, Raphinha lövését még sikerült blokkolni a védőknek, de Sergi Roberto ismétlésével már nem tudtak mit kezdeni.

A gránátvörös-kékek a második játékrészben nagy mezőnyfölényben futballoztak, de a gól csak nem akart összejönni. A hajrára átvette a játék irányítását a Real Madrid, a 81. percben Asensio révén be is találtak, ámde lesről, így maradt az 1-1.

A ráadás elején ismét fordult a kocka, kijött a szorításból a Barcelona, a 92. percben pedig jött a dráma, Lewandowski ugratta ki sarokkal Baldét a tizenhatos bal oldalánál, a centerezésből pedig Kessié lőtte be a győztes gólt.

A Barcelona előnye 12 pontra nőtt a tabellán a Real Madriddal szemben, ezzel szinte eldőlt a bajnoki cím sorsa.