France Albania

EB-selejtezők: Magabiztosan győztek a franciák, rangadót nyertek Ronaldóék

Késő este három meccsel zárult a mai Eb-selejtező dömping.

A franciák hazai pályán fogadták az albánokat és Didier Deschamps együttese könnyed győzelmet aratott.

Habár a meccs kezdését egy kínos baki zavarta meg, ugyanis a házigazda franciák az albán himnusz helyett az andorrait játszották le.  Aztán tetézték a bajt, ugyanis a hangosbemondóban elnézést kértek, mégpedig az albán helyett az örmény szurkolóktól.

Ez volt az utolsó csepp a pohárban: az albán játékosok ezután addig nem voltak hajlandóak elkezdeni a mérkőzést, amíg nem hallhatják a szurkolókkal együtt a saját himnuszukat. Ez megtörtént, de azért nem emiatt szenvedtek vereséget végül a vendégek.

A gólok sorát a 8. percben Coman nyitotta, majd a 27. minutumban Giroud találatával már kettő volt a franciák előnye. Sőt, minden el is dőlhetett volna az első félidőben, de a 37. minutumban Griezmann büntetője csak a keresztlécen csattant.

A 68. percben azonban már nem volt további kérdés: Griezmann adott be balról, a labda végül Comannál kötött ki, aki 6 méterről laposan lőtt a hálóba.

Az i-re a pontot a 85. percben tették fel a gallok, ekkor Ikone is eredményes volt, illetve a legvégén Cikalleshi büntetőből talált be a túloldalon.

A franciák végül sima 4-1-es győzelmükkel befogták Izlandot és vezetik is a H-csoportot.

Az este rangadóján Szerbia és Portugália csapott össze és mindkét együttesnek égetően szüksége volt a pontokra, miután Ukrajna nagyon ellépett a csoport többi résztvevőjétől.

Sokáig gólképtelenek maradtak a csapatok, azonban a 42. percben egy kapu előtti lecsorgót kotort be közelről William Carvalho.

Aztán felgyorsultak az események, hiszen előbb Guedes révén megduplázták előnyüket a luzitánok, aztán azonban Milenkovic találatával visszajöttek a meccsbe a szerbek.

A 80. percben viszont érkezett Ronaldo és ismét kettő volt a különbség. De még közel sem volt vége, hiszen szerb oldalon Mitrovic talált be, végül azonban Bernardo Silva zárta le a gólgazdag meccset.

A portugálok 4-2-es győzelmükkel feljöttek a csoport 2. helyére, de még mindig 8 pont a lemaradásuk az ukránokkal szemben, igaz, 2 meccsel kevesebbet játszottak.

Portugal Serbia 2019Getty Images

Az este harmadik meccsén Törökország Andorrát fogadta és nem kis meglepetésre nem született hazai találat az első félidőben.

A második játékrészben is érett az óriási meglepetés, azonban a 89. percben megszületett a találkozó egyetlen találata Tufan által.

Ezzel Törökország 1-0-ra nyert és tartja a lépést a H-csoportban az egyaránt 12-12 pontos Franciaországgal és Izlanddal.