Kasper Dolberg Wales vs Denmark Euro 2020Getty Images

Dolberg elintézte – nyolc között a dánok

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Természetesen a Wales-Dánia összecsapáson is üzentek Christian Eriksennek, ezúttal egy, a dán játékos keresztnevével ellátott walesi mezzel. Aztán pedig üzen Kasper Dolberg is, méghozzá azt, hogy minden rendben, úgy tűnik, tovább menetel a dán csapat az Eb-n. A 27-ik percben Dolberg kapott egy remek labdát, majd pedig 18 méterről lőtt a walesiek kapujába.

A szünet után nem maradt sokáig 1-0 az állás! Ismét Dolberg volt eredményes: Braithwaite szaladt el a jobb oldalon, majd középre adott, Williams pedig olyan rosszul ért a labdához, hogy gyakorlatilag gólpasszt adott Kasper Dolbergnek. 2-0 után nagyon nehéz helyzetben voltak a walesiek, de próbálkoztak, igaz nem sok sikerrel, mert gólt nem ők, hanem a végén ismét Dánia lőtt. Joakim Maehle kapott nagyszerű keresztpasszt Jensentől, egy csel után középre húzott, és hét-nyolc méterről a kapuba talált. Wilsont egy buktatásért még ki is állították, a hosszabbítás legvégén, a 96. percben pedig jött az újabb hideg-zuhany: Braithwaite is betalált, Dánia 4-0-val jutott az Európa-bajnokság legjobb nyolc csapat közé, és várja a holland-cseh párharc győztesét.

Wales-Dánia 0-4 (0-1)
Gólszerzők: Dolberg (2), Maehle, Braithwaite.