Bundesliga: Szalai gólpasszt adott, hazai pályán nyert a Mainz

Böetius Mainz Bundesliga 25-10-2019
Sikeresen menekül a kiesés elől a magyar légiós csapata.

Pénteken este a Mainz a Köln együttesét fogadta a Bundesliga 9. fordulójának nyitómeccsén.

A mainziaknál a kezdőben kapott helyet Szalai Ádám, akinek szerepe is volt csapata első góljában.

A vendégek gyorsan vezetést szereztek, amikor a 14. percben egy szép támadás végén Terodde 12 méterről lőtt a bal alsóba. 0-1

A hazaiak azonban a 21. minutumban egalizálni tudtak: a kölni kapu előtt Szalai Ádám passzolt csapattársának, amelyet követően Boetius egy szép csel után 5 méterről lőtt a hálóba. 1-1

A fordulást követően az 57. percben már vezettek a hazaiak, amikor Quaison pazarul lőtt 24 méterről a léc alá. 2-1

A 82. percben eldőlt a meccs, amikor a jobb oldalról, 12 méterről Oztunali lőtte ki a rövid sarkot. 3-1

A hátralévő időben több találat már nem esett, a Mainz 3-1-re nyert és mai győzelmével fellépett a 13. helyre, a Köln pedig a 16. pozícióban a Bundesligában.