Bruno Fernandes Portugal Uruguay 2022 World Cup HIC 16:9Getty

Bruno Fernandes volt Uruguay veszte

Fogadj 20-szoros szorzóval Bukayo Saka kaput eltaláló lövéseinek számára a Wales-Anglia vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

A forduló egyik rangadójának számított a Portugália-Uruguay összecsapás, ahol a bivalyerős támadóalakzattal rendelkező két válogatottól előzetesen gólzáporos mérkőzésre is lehetett volna számítani, ehhez képest csalódást okozó első félidőt produkáltak a főszereplők.

Unibet

Ronaldo révén a portugálok voltak a kezdeményezőbbek, de a 37 éves klasszis vagy nem találta el a kaput, vagy blokkolták a lövését, Cavaniék pedig elsősorban inkább a kontrákban bízhattak. Egy ilyen végén Bentancur unta meg, hogy nem érkezik a második hullám, és két embert is lecselezve ziccerbe hozta magát, lövésére azonban éppen le tudott még érni Costa.

A második félidőben kicsit bátrabbakká váltak az uruguayiak, azonban Fernandes beadását csúnyán benézte Rochet kapus: bár Ronaldo felugrott fejelni, nem ért bele a labdába, így lényegében érintés nélkül kötött ki az uruguayi kapuban a játékszer az 54. percben (1-0).

A gól után jól reagáltak a dél-amerikaiak, Pellistri, Suárez és Gomez érkezett a támadósorba, utóbbi pedig hatalmas kapufát lőtt 16-ról, majd a 79. percben De Arrasceta ziccerét is védte Costa. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a hosszabbítás pillanataiban a videóbírónak köszönhetően 11-eshez jutott Portugália, amelyet Fernandes – a lecserélt Ronaldo távollétében – higgadtan értékesített.

A legvégén akár triplázhatott is volna Fernandes, a kapufa azonban útját állta a lövésének. Győzelmével Portugália biztos továbbjutó, Uruguaynak pedig mindenképp le kell győznie Ghánát, ha nem szeretné, hogy véget érjen számára a katari kaland.

Kövesd a 2022-es labdarúgó világbajnokság küzdelmeit a GOAL.com-on! Szerkesztőségünk nap mint nap exkluzív tartalmakkal, videókkal és élő közvetítésekkel jelentkezik a torna során. Ha minket követsz, garantáltan nem maradsz le semmiről!