Nzola Fiorentina BruggeGetty

Brugge–Fiorentina: …és aztán jött a dráma, vagy nevezzük akárhogy, de ez így nem mindennapi, az biztos

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

Négyszer annyit lőtt kapura a Fiorentina, mint a Brugge, ha csak ennyit veszünk figyelembe, nincs kérdés.

Unibet

Egygólos olasz előnyről (3-2) indult a Brugge-Fiorentina Európa-konferencialiga elődöntő visszavágó.
Arról pedig, hogy az izgalmak hamar a tetőfokon legyenek, Vanaken és a belga gárda gondoskodott. A Brugge ugyanis már a 20. percben ledolgozta hátrányát, 1-0-ra vezettek a hazaiak.Ez az eredmény pedig sokáig leülni látszott,  jött az ilyenkor sok ízben már megszokott forgatókönyv, a hazaiak ráültek az eredményre,  a vendégek pedig próbálkoztak. Négyszer több kapura lövése volt a Fiorentinának, mint ellenfelének, ám az eredmény a meccs hajrájában is hosszabbításra állt.

Egészen a 85. percig, ám akkor kiegyenlítettek a lila-fehérek, ekkor pedig már a Fiorentina állt továbbjutásra is. Ahogy mondani szokás ma: jött a dráma!

A belga együttesen pedig a hétperces hosszabbítás sem segített, elszálltak fejben a hazaiak, a vendégek pedig ezzel a döntetlennel egészen az Európa-konferencialiga döntőjééig repültek.
Az előző évhez hasonlóan lesz tehát az Ekl-döntőnek olasz résztvevője – tavaly az AS Roma volt ott –, a Fiorentina ellenfele pedig vagy az Aston Villa lesz, vagy az Olimpiakosz.