Ajax AEK Athens Champions League 271118

BL: Nyert és továbbjutott az Ajax, a Plzen idegenben verte a CSZKA Moszkvát

Kedden kora este két meccsel folytatódtak a Bajnokok Ligája küzdelmei. A csapatok már az 5. csoportkört játszották ma, azaz az utolsó előtti forduló mérkőzéseire került sor.

Az E-csoport meccsén az AEK Athén az Ajax együttesét fogadta. A görögök az összecsapás előtt 0 ponttal álltak, azaz a továbbjutás kérdésébe nem szólhattak már bele, a hollandok pedig győzelmük esetén már biztosan továbbjutottak volna.

Nos, meglepetés nem is született, ugyanis a 0-0-s első félidőt követően a 68. percben büntetőből talált be Tadic, majd a 72. percben ismét Tadic volt eredményes.

A meccs krónikájához tartozik, hogy az első gólnál megadott tizenegyes után emberhátrányba is kerültek a hazaiak, miután a kezezéséért Livaja megkapta második sárga lapját.

Amúgy a görög szurkolók bepróbálkoztak a hollandoknál, ugyanis egy molotov koktélt a táboruk felé hajítottak, de információink szerint nem történt személyi sérülés és a rendőrség gyors intézkedéssel rendet tett.

Az Ajax 2-0-s győzelmével 11 pontos és már tuvábbjutott, az AEK továbbra is pont nélkül, 21 órakor pedig a Bayern és a Benfica küzdenek meg egymással a csoportban.

További érdekesség, hogy a holland csapat 13 év után jutott be a BL legjobb 16 csapata közé mai sikerét követően.

A G-csoportban a CSZKA Moszkva a Viktoria Plzent fogadta.

A vezetést a hazaiak Vlasic 10. percben büntetőből szerzett góljával szerezték meg, azonban az első félidő hajrájában ugyancsak tizenegyeesből válaszolhattak volna a vendégek, de Prochazka kihagyta a lehetőséget.

A második játékrészben viszont már beindult a Plzen: előbb Prochazka most már akcióból talált be az 56. percben, majd a győztes gólt is megszerezték a 81. minutumban Hejda révén.

A Plzen ezzel 2-1-re nyert, és 5 meccs után mindkét csapat 4-4 ponttal áll a Roma és a Real Madrid mögött a csoport 3. és 4. helyén, azaz a csehek mai sikerükkel életben tartották a 3. helyért és az EL-indulásért szövögetett álmaikat.