Bayern München vs PSG

ICC: A Bayern München bedarálta a PSG fiataljait

18:01 CEST 2018. 07. 21.
ONLY GERMANY Arjen Robben Stanley Nsoki Bayern Munchen PSG ICC 21072018
A tartalékos franciák egy félidőn keresztül tudták tartani a tempót a müncheniekkel.

A mai napon a Bayern München és a Paris Saint-Germain összecsapásával folytatódott az International Champions Cup.

A világbajnoki szereplés miatt mindkét csapatban jópár sztárjátékos extra pihenőt kapott, így a Bayern Münchennél James Rodriguez, Corentin Tolisso és Thomas Müller játékára sem számíthatott Niko Kovac, míg a PSG-nél Neymar, Edinson Cavani, vagy épp a vb-győztes Kylian Mbappe sem állhatott Thomas Tuchel rendelkezésére.

A PSG új vezetőedzője egy kifejezetten fiatal együttest küldött fel a pályára, a tapasztaltabb játékosok közül csak Gianluigi Buffon, Lassana Diarra és Adrien Rabiot kapott helyet a kezdőben.

A meccs első gólját Timothy Weah szerezte meg, aki egy remek indítás után vette be Ulreich kapuját. 0-1

A szünetet követően a Bayern München egyre nagyobb nyomást helyezett a PSG fiataljaira, és Javi Martinez egyenlített Robben szögletét követően. 1-1

Majd a 68. percben Renato Sanches vette be szabadrúgásból a Buffont alig pár perccel korábban váltó Deschamps kapuját. 2-1

Tíz perccel később ismét betalált a Bayern München: ezúttal Kingsley Coman indította a jobb szélen Serge Gnabry-t, aki aztán tökéletesen tette középre a labdát a 17 éves Joshua Zirkzee-nek, aki megszerezte a csapata harmadik gólját. 3-1

A folyatásban több gól már nem született, így hiába álltak helyt sokáig a PSG fiataljai, a sokkal tapasztaltabb játékosokkal felálló Bayern München megnyerte a mérkőzést