Messi Alvarez 2-1Getty Images

Az argentinok majdnem elszórakozták a továbbjutást

Fogadj 20-szoros szorzóval Kylian Mbappé kaput eltaláló lövéseinek számára az Franciaország–Lengyelország vb találkozón, és szerezd meg a 20 ezer forintos bónuszt is! (x)

Az argentin válogatott lesz a hollandok ellenfele a negyeddöntőben a katari labdarúgó-világbajnokságon, mivel a szombati második nyolcaddöntős összecsapáson 2-1 legyőzte az ausztrál csapatot.

Az első félidő nagy részét az argentin válogatott uralta, azonban a dél-amerikaik fölénye sokáig csupán csak a labdabirtoklásban nyilvánult meg, szinte helyzet nélkül telt el az első félóra.

Unibet

Az argentin mezőny fölény a 35. percben érett góllá, mikor Nicolás Otamendi készítette le a tizenhatoson belül Lionel Messinek a labdát, a PSG játékmestere pedig tolt egyet a játékszeren, majd 50 km/h-ás sebességgel a hosszúba gurította. 1-0.

A hétszeres aranylabdás sztár pályafutása 1000. tétmérkőzését nem akármilyen góllal ünnepelte.

A második félidő elején a Manchester City támadója, Julian Alvarez duplázta meg az argentinok előnyét, ekkor úgy tűnt, hogy az ausztrálok sorsa megpecsételődött, azonban Goodwin kósza lövése megpattant a blokkolni igyekvő Enzo Fernandezen, így ismét szorossá vált a találkozó. 2-1.

Lautaro Martínez kétszer is eldönthette volna a továbbjutás sorsát, azonban egyszer fölé, egyszer pedig Ryan kapusba lőtte a játékszert.

A 97. percben jött a dráma, Garang Kuol került szembe a dél-amerikaiak kapujával, azonban próbálkozását Emiliano Martinez védte ujjheggyel, az Aston Villa kapusa szó szerint a negyeddöntőbe védte hazáját.

Argentína-Ausztrália 2:1 (1:0)

gólszerzők: Messi (35.), Álvarez (57.) – Goodwin (77.)