Bayer LeverkusenGetty

A Leverkusen a hajrában fordított, Szalai Attila újra bajnokin lépett pályára

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Izgalmasra sikeredett a német Bundesliga szombati meccsnapjának első öt találkozója.

Leverkusen - Hoffenheim

Xabi Alonso 38 mérkőzése tartó veretlenségi szériája után fogadta a Hoffenheim csapatát a Bayer Arenában. A mérkőzés viszont nem a tervek szerint alakult, mivel a 33. percben Maximilian Beier révén megszerezték a vezetést a vendégek.

A hajráig kellett izguliuk a helyszíni és a képernyők mögül a mérkőzést követő Bayer Leverkusen-szurkolóknak: Robert Andrich a 88. percben egyenlített, majd Patrik Schick a 91. percben beállította a 2–1-es végeredményt.

Mönchengladbach - Freiburg

A Freiburg keretéből kimaradt Sallai Roland, azonban a vendégek így is magabiztos győzelmet tudhatnak maguknak. Michael Gregoritsch, Merlin Röhl és Doan Ricu is betalált, majd 3-0-ás vezetésnél végül beállt a feburár eleje óta padoztatott Szalai Attila. A Hoffenheimtől kölcsönben lévő védő utoljára a Dortmund ellen 3-1-re elvesztett találkozón lépett pályára a Freiburg színeiben, az utóbbi tíz mérkőzésen nem számoltak vele. A magyar válogatott védőnek 15 perc jutott, a Freiburg megtartotta háromgólos előnyét.

RB Leipzig - Mainz

A válogatottat is megjárt Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal állt fel az RB Leipzig a Mainz ellen. A Bikák végül nem szereztek gólt, de a magyarokkal teletűzdelt védelmet sem tudta feltörni a vendégek csatársora. A végeredmény így csak 0-0 lehetett.