A Fradi magabiztosan nyerte az MTK elleni örökrangadót

nso
Tovább menetelnek a zöld-fehérek.

Szombaton kora este rendezték meg az MTK - Ferencváros örökrangadót a magyar bajnokság 24. fordulójának zárómeccsén.

Mivel a Vidi a délután csak 2-2-re végzett a Paks otthonában, a zöld-fehérek tovább növelhették volna előnyüket riválisukkal szemben.

Pontokat hullajtott a Vidi, a Diósgyőr nyert a Puskás ellen, a Hali legyőzte az Újpestet

Ennek megfelelően már az 5. percben vezettek a vendégek, amikor jobbról jött beadás, a tizenegyes pont magasságában Varga Roland vette le a labdát és szépen lőtt a jobb alsóba. 0-1

Még félóra sem telt el, amikor ismét jobbról jött be egy labda a kapu előterébe, ahol az ötösön Lanzafame érkezett és könnyedén passzolt a hálóba. 0-2

A 40. percben pedig eldőlni látszott a meccs: ismét a jobb oldalról adtak be, de most a hosszúra a zöld-fehérek, megint Lanzafame érkezett és a rosszul kimozduló kapus mellett lőtt a kapuba. 0-3

A 61. percben csillanhattak volna a hazai remények, de Balogh fejese csak a keresztlécet találta el.

A 76. minutumban azonban már betalált az MTK: a tizenhatos előterében tolta kifelé a labdát a bal oldalra Gera, nem támadták meg és éles szögből mintegy 8 méterről lőtte ki a hosszú sarkot. 1-3

Az eredmény azonban már nem változott: a Ferencváros 3-1-re nyert és már 8 pontos előnnyel vezet a Vidivel szemben, az MTK pedig a 7. helyen a tabellán.