Dzsudzsák SzoboszlaiIndex

A 37 éves Dzsudzsák Balázs a legjobb magyar focista a Sporttudományok Nemzetközi Központja szerint

Játssz Magyarország egyik legjobb online kaszinójában! Vágj zsebre 4x32 000 Ft értékű bónuszt és 32 ingyen pörgetést! Regisztrálj most! (x)

A magyar labdarúgók közül Dzsudzsák Balázs áll a legelőkelőbb helyen azon a ranglistán, amelyen a Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) azokat a játékosokat rangsorolja, akiknek a teljesítménye a legnagyobb hatással volt az OTP Bank Liga mérkőzéseire a 2023/24-es szezonban.

Unibet

A DVSC honlapjának beszámolója szerint a svájci központú szervezet a játékosok pontjait a futballisták hat játékterületen nyújtott teljesítményének – védekezés a földön, az ellenfél térfelére adott passzok, az ellenfél sikeres átjátszása, helyzetek kialakítása, befejezés, sikeresség a légi párbajokban -, a bajnoki perceknek és az eredményeknek a figyelembevételével számította ki.

A CIES a magyar bajnokságra is elkészítette a számításokat, kiderült tehát, hogy ezen elemzések alapján mely játékosok számítanak a magyar bajnokság legjobbjainak, azaz kik gyakorolták a legnagyobb hatást a meccsekre a pontvadászatban.

A CIES számításai szerint az NB I-ben a legnagyobb hatást a ferencvárosi Mohamed Abu Fani gyakorolta a mérkőzésekre, őt klubtársa, Marquinhos követi, a harmadik helyen pedig a székesfehérvári Tobias Christensen áll. Legjobb magyarként a válogatottsági rekorder Dzsudzsák Balázs (DVSC) szerepel a negyedik helyen. Az első tízben egyébként öt ferencvárosi játékos szerepel, a Debrecent ketten képviselik, a Fehérvár, a Puskás Akadémia, a Zalaegerszeg egy-egy játékost vonultat fel.

Forrás: dvsc.hu