Arda Turan intenta agredir a un periodista turco

Comentarios()
AA
El jugador otomano del Barcelona discutió con el redactor por el tema de las primas de la Eurocopa 2016.

El barcelonista Arda Turan agredió al periodista Bilal Mese, miembro del medio turco Milliyet, tras el reciente partido con Macedonia por una información escrita por el redactor sobre las primas de la selección. Varias fuentes, entre ellas también Fanatik, aseguran que Arda Turan habría apretado el cuello a Bilal Mese con sus manos mientras le decía: "¿Quién te dejó viajar en este avión?, ¿Estabas con nosotros en la Euro 2016? ¿Quién dio la orden de escribir sobre el dinero? ¿Están en este avión?, ¿quién te ha hablado de esto? Que le jodan a la gente que te dejó viajar con nosotros”.

Noticias de LaLiga Santander

"No soy como el resto de la gente, ahora hablas, dejaré el fútbol, pero nunca dejo hablar de mi familia, trabajas para el periódico de Yildirim Demiroren (que es el presidente de la Federación Turca de Fútbol)".

Después de estas palabras, Arda Turan intentó golpear a Bilal Mese pero otras personas le detuvieron.

 

(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır..)#tbt Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri göreceksiniz...Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek planları ve devamı...DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmayacağım diye (Euro 2016)...Dün ilk defa milli takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin 3-5 kişiler...Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye...Neden? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya gazetecilik aylar geçince unutuluyor ya...Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar...Yok öyle insanın, karekterine, ailesine değerlerine laf atmak...Unutmayanı da var bunun! Benim futbolculuğumu eleştiren gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye...Çünkü bu meslek olabilir...Ama aileme, değerlerime saldırmak olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermiyeceğim...Dün yaptığım doğru muydu? Bilmem! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olacağıma, yüzüne, bağırarak, saldırarak cevap beklerim...Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış...Ha cevap aldım mı? YOK! Kıvırmaca...(klasik) Aylarca sayfa doldurdu ama karşımda iki kelime yok. Gerçi yarın konuşurlar, arkamdan! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de..Allah'tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi.. Hesabı da kimseye vermez...Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR, vs. olmak için ÇIKMADI... Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI...Her kim şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah'ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır...İyi geceler...

Una publicación compartida de Arda Turan (@ardaturan) el

Después de estos hechos Arda Turan dijo desde su Instagram: "No estoy escribiendo esto para defenderse a mí mismo. Quiero informar a la gente. He dicho que nunca olvidaré lo que sucedió en la Eurocopa 2016. Y vi a uno de los que escribió calumnias sobre nosotros, Sobre mi familia, lo llaman periodismo, ¿estaba bien ayer, no lo sé, recibí mis respuestas? No”

“En la Euro 2016, los medios dijeron que Arda Turan y algunos otros jugadores querían una prima, una gratificación. Y después del Euro 2016, Fatih Terim no convocó a Arda Turan, Burak Yilmaz, Gokhan Gonul, Selcuk Inan, Caner Erkin y Hakan Balta por algún tiempo”.

Cerrar