Mauro Icardi Sampdoria Inter Serie AGetty Images

Icardi mesternégyes és csodagól: kiütéssel nyert az Inter

Két európai kupaindulásért hajtó együttes csapott össze a Serie A mai első mérkőzésén. A hazai pályán játszó Sampdoria az Európa Ligáért küzd, míg az Inter célja egyértelműen a Bajnokok Ligája szereplés kiharcolása.

Az első nagyobb lehetőségre a 13. percig kellett várni: ekkor Candreva lőtt be középre a jobb szélről a labdát Icardi irányába, de az argentin támadó csak éppenhogy beleért a játékszerbe, így az elsuhant a kapu előtt.

A 20. percben előbb Rafinha rúgott hatalmas luftot az ellenfél kapuja előtt, majd a sarkazását követően Perisic rövid sarokba tartó lövését védte Viviano. A szögletet követően pedig ismét akcióba kellett lépnie az olasz kapusnak, ekkor már D'Ambrosio fejesét kellett kitornásznia.

Az Inter a 26. percben szerezte meg a vezetést Perisic gyönyörű fejesével. Joao Cancelo nagyszerűen ívelte be a védelem mögé a labdát a horvát játékos fejére, aki 11 méterről bólintotta át a kapus feje fölött a játékszert. 0-1

A 29. percben Rafinha vett át rosszul egy középre tett labdát, de szerencséjére Baretto szabálytalanul lépett be elé,így büntetőhöz jutott az Inter. Az ítéletvégrehajtó természetesen Icardi volt, aki higgadtan gurított a kapuba, megszerezve ezzel a 100. gólját az olasz élvonalban. 0-2

Alig egy perc telt el, és Perisic futott be egy szinte beérhetetlennek tűnő labdát a bal oldalon, majd a középre tett labdája után Icardi gyönyörűen, sarokkal lőtte ki a kapu rövid alsó sarkát. Parádés találat! 0-3

A 41. percben szépíthetett volna a Sampdoria, de Zapata fejese a kapufáról pattant ki.

Az első félidő végén Rafinha kis híján lemásolta Icardi sarkazós gólját, Viviano viszont ezúttal védeni tudott. Nem úgy a kipattanónál, amit Icardi vágott be a léc alá. 0-4

A második félidőt Icardo pontosan ott folytatta ahol abbahagyta a szünet előtt. Az argentin támadó kapáslövése levágódott a földre, így pedig szép ívben átszállt a kapus felett. 0-5

A 77. percben Candreva szerezhette volna meg az Inter hatodik gólját, de az olasz szélső végül túl sokat cselezgetett, így a gyengére sikeredett lövését könnyedén blokkolta egy védő.

A folytatásban újabb találat már nem esett, így az Inter öt nyeretlenül megvívott idegenbeli mérkőzés után tudott ismét nyerni saját stadionjától távol, és a Laziot megelőzve átmenetileg feljött a 4. helyre.