Osimhen Napoli RomaGetty Images

Pontosztozkodással zárult a Napoli-Roma rangadó

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

2-2-es döntetlennel végződött a Napoli-AS Roma olasz élvonalbeli találkozó a bajnokság 34. fordulójában.

A Napolinak minden erejét fel kell hasznosítania az utolsó fordulókban, hiszen a véghajrára fordulva csak a nyolcadik helyen áll, öt ponttal lemaradva a nemzetközi kupa indulást jelentő hetedik helytől.

A Roma valósággal szárnyal De Rossi irányítása alatt, jelenleg a Bajnokok Ligája indulást jelentő ötödik pozíciót foglalják el a tabellán.

A mérkőzés első játékrészében nem született találat, a csapatok meghagyták az élvezetet a második félidőre. Az 59. percben büntetőhöz jutottak a fővárosiak, a tizenegyest pedig Dybala magabiztosan értékesítette is. Öt perccel később azonban már a másik kapunál örülhettek, mivel Matthias Olivera egy megpattantó lövéssel egyenlített. Osimhennek már korábban is volt egy hatalmas ziccere, amelynél csak Svilar bravúros védéssel tudott hárítani, de a nigériai csatárnak végül a 84. percben büntetőből született meg a találata.

A Roma nem hagyta magát és Abraham révén a 90. percben egyenlíteni tudott egy fejesgólnak köszönhetően, amelyet előbb les címén visszavontak, majd a VAR-ozás után érvényesnek ítéltek meg. A végeredmény 2-2 lett, pontosztozkodással zárult a találkozó.