Márton GáborSzabó Miklós

Márton Gábor a Ferencváros győzelme után: Nem engedték, hogy pontot szerezzünk!

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 20 000 Ft sportfogadás bónusz + 60 ingyen pörgetés vár Rád! Regisztrálj most! (x)

Ahogy korábban már beszámoltunk róla, a Dejan Stankovics vezetőedzőt nélkülöző Ferencváros 3-2-re győzött a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.

A Ferencváros sikerével újabb nagy lépést tett sorozatban hatodik és összességében 35. bajnoki címe felé, mert a második Paks szombati veresége után most 14 pontra növelte az előnyét.

A mérkőzés után Stankovics hiányában a zöld-fehérek másodedzője, Leandro de Almeida értékelte a látottakat:

„Izgalmasra sikeredett a vége, de az első félidőben jól kezdtünk, kontrolláltuk a mérkőzést. A játékrész hajrájában is volt egy-két hibánk, ezeket a szünetben megbeszéltük. A második félidő első 15-20 percében nem volt gond, de a végére elfáradtunk, és két góllal büntetett az ellenfél. A csapat erejét azonban mutatja, hogy innen is vissza tudtunk jönni. A cserék ezúttal nem tudtak lendületet hozni, megzavarodtunk a középpályán, de Pászka beállása már új erőt adott. Ugyanakkor két csere hozta össze a gólt, és ha még nem is volt a legjobb a minőség, az alázat és az akarat meghozta a sikert. Mindképpen szerettünk volna nyerni, és a hazai szurkolók előtt elhódítani a bajnoki címet, amit a Kisvárda ellen meg is tehetünk"

– húzta alá a 42 éves szakember.

Márton Gábor, a ZTE vezetőedzője talán érthető módon egy kicsit frusztráltan nyilatkozott egy 97. percben elvesztett mérkőzés után:

„Nem edzőpartnerek szerettünk volna lenni, mégha az elején nagyon gyámoltalanok is voltunk. Akkor is voltak lehetőségeink, amelyek, ha határozottabbak lettünk volna több lehetett volna belőle. Utána azonban csak rólunk szólt a játék, majdnem csak rólunk. Ilyen játékkal az egy pontra mindenképpen rászolgáltunk volna, két gólos hátrányból jöttünk vissza a Fradi ellen. De nem engedték. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, elmaradt egy tizenegyes. El vagyok keseredve. De meg fogom dicsérni őket. Kevés lövése volt a Fradinak, ezért is fájó a vereség egy véleményes gól után."

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Zalaegerszegi TE FC-Ferencvárosi TC 2-3 (0-2)

gólszerzők: Mance (73., 88.), illetve Traore (14.), Kodro (25.), Ben Romdhane (97.)

Forrás: MTI; M4 Sport