A Bayern München lesz Gulácsiék ellenfele a Német Kupa döntőjében
22:40 CEST 2019. 04. 24.
Jerome Boateng Thomas Müller Werder Bremen FC Bayern München DFB-Pokal 24042019
Nem született meglepetés Németországban.

Szerdán este került megrendezésre a Werder Bremen - Bayern München elődöntő a Német Kupában.

Tegnap a Leipzig Gulácsi Péterrel és Willi Orbannal a soraiban 3-1-re nyerni tudott a Hamburg otthonában, és elsőként kvalifikálta magát a döntőbe.

Nos, ellenfelük pedig a Bayern München lesz, hiszen szerda este a bajorok a brémaiak otthonában harcolták ki a részvételt a fináléba.

A Bayern az első félidőben dominált, már a mi a helyzeteket illeti, hiszen Müller több alkalommal, de Coman és Thiago is veszélyeztetett a Bremen kapuja előtt, de gól csak a 36. percben született: ekkor Müller nagy ívű fejese még kijött a bal kapufáról, de a kipattanóra Lewandowski érkezett és öt méterről lőtt a hálóba. 0-1

A fordulás után bő negyedórával aztán eldőlni látszott minden érdemi kérdés: a 63. minutumban 20 méterről Goretzka tüzelt, lövése lecsúszott és a 11-es ponton Thomas Müllert találta meg, aki fordulásból lőtt a léc alá. 0-2

A 74. percben azonban csillantak a hazai remények, hiszen Osako egy jobbról visszatett labdát 10 méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1-2

Sőt, egy percre rá Rashica lövése a jobb sarokban kötött ki, amivel egalizáltak a hazaiak. 2-2

A 80. minutumban azonban tényleg eldőlt a párharc: Alaba tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, hátulról meglökték, a játékvezető pedig kicsit jóindulattal tizenegyest adott. A büntetőhöz Lewandowski állt oda és magabiztosan lőtt a hálóba. 2-3

Több találat nem esett, a Bayern München végül 3-2-re nyert és továbbjutva a Leipzig ellen játszik döntőt május 25-én.