Tovább robog a City: ezúttal idegenben jártak sikerrel Guardioláék
Utoljára frissítve
Újabb három pontot tett zsebre a bajnokság legnagyobb esélyese.

Kedden késő este a listavezető Manchester City a Watford otthonába látogatott a Premier League hétközi fordulójában.

A találkozó első féliedjében a vendégek veszélyeztettek többet, ígéretes próbálkozásai voltak Leroy Sanénak, Riyad Mahreznek és Bernardo Silvának is az első félórában, betalálni azonban nem sikerült egyiküknek sem.

Nagy fölényben játszott végig a City, csak idő kérdése volt a vezetésük megszerzése, amelyre a játékrész hajrájában sor is került, amikor egy balról betekert labdára a hosszún Leroy Sané érkezett és a kimozduló kapus mellett az ötös sarkáról bemellelte a labdát a hálóba. 0-1

A fordulást követően alig telt el 5 perc, és a vendégek újból eredményesek voltak: a tizenhatos bal oldalán lépett ki Gabriel Jesus, a brazil élesen visszapasszolt középre, ahol Bernardo Silva érkezett és lőtt mintegy 12 méterről a kapu bal oldalába. 0-2

A meccs képét és hangulatát jól mutatja, hogy a 80. percig alig volt szabálytalanság, és még sárga lapot sem kellett elővennie a játékvezetőnek, azaz pont a City akarata szerint csordogált a találkozó.

Aztán a 85. percben jött a hazaiak meglepetés gólja: egy jobb oldalon eladott labda után középre érkezett a City kapuja elé a watfordiak beadása, ott egy kis flipperezésre került sor, amely végén 2 méterről Doucoure pöccintett a vendégek kapujába. 1-2

A hátralévő időben azonban maradt a 2-1-es City-előny, amellyel a manchesteriek előnye 5 pont a Pool előtt, a Watford pedig 11. helyen a tabellán.