Továbbjutott a Videoton az Európa-ligában!
vidi.hu
Bravúros játékkal, megérdemelten harcolta ki a továbbjutást a magyar csapat.

Kecsegtető helyzetből várta a Videoton a Bourdeaux elleni EL-selejtező visszavágóját, ugyanis Franciországban 2-1-re kaptak ki, azaz 1-0-s győzelemmel továbbléphetett volna Marko Nikolic alakulata.

Ennek megfelelően kezdett a Vidi és már az első percben vezetést szerezhetett volna, amikor Scepovic lépett ki a védők közül, de lövése a kapu fölé ment.

A harmadik percben ismét Scepovic került ziccerbe egy az egyben, de a franciák kapusa szögletre mentett.

A 24. percben Henty előtt adódott lövőhelyzet, a Vidi játékosa mintegy 22 méterről tüzelt, de lövése a kapu közepébe ment, amit a franciák kapusa fogott meg.

Videoton Bourdeaux Henty

A hajrában Szolnoki tüzelt a tizenhatoson kívülről, de próbálkozását Costil védte.

Aztán a lefújás előtt egy szögletet követően Stopira érkezett és fejese a jobb kapufáról pattant a franciák kapujába. Továbbjutásra állt ekkor a Videoton! 1-0

Videoton Bordeaux Stopira Fiola Juhász

Közvetlenül a fordulást követően Sabaly rántotta le Suljicot, ezzel megkapta második sárgáját, azaz emberelőnybe került a Videoton.

A 49. percben ismét helyzet a Vidi előtt: Henty lépett ki a védők közül, éles szögből lőtt üresen, de a löket a franciák jobb kapufája mellett ment el.

A 68. percben ismét Henty került óriási ziccerbe, de a kapussal szemben megint hibázott.

A 70. percben pedig a Videoton is megfogyatkozott, amikor Varga József második sárga lapját követően mehetett zuhanyozni.

Több gól nem esett, nyugodtan kijelenthetjük, hogy a Videoton 1-0-s győzelmével, 2-2-es összesítéssel megérdemelten ment tovább, hiszen, ha ma este három góllal nyer a Vidi, akkor sem szólhattak volna egy szót sem a franciák.