Javított a Tottenham: kiütötték a Stoke City-t
18:15 CET 2017. 12. 09.
Kane, Eriksen, Lamela, Tottenham
Nem volt kérdéses a győztes személye a Wembley-ben rendezett meccsen.

A Premier League 16. fordulójában a hullámvölgyben lévő Tottenham a Stoke City csapatát fogadta. Nem is lehetett volna jobb ellenfél egy "felhozó" meccsre a Stoke személye, hiszen a vendégek a kiesés elől menekülnek.

Ennek ellenére csupán egy öngóllal sikerült vezetést szereznie a Spursnek: Son húzott el a bal oldalon, beadása Zoumán megpattant, ami csapattársát, Shawcross-t érintve jutott a kapuba. 1-0

Ezt követően is Son volt veszélyes, a 25. percben kemény lövését lábbal tudta védeni a vendégek kapusa.

A 35. percben Harry Kane kihagyta a kihagyhatatlant: egy az egyben lépett ki a védők közül, a nem túl jól kimozduló Butland mellett könnyedén ellőtte, de az elsuhant a jobb kapufa mellett.

Kikapott a Chelsea - Kiszállt a végső versenyből Conte csapata?

A második játékrészben két perc alatt eldőlt a meccs: Dele Alli ugratta ki Son-t, aki egyedül vezethette a kapusra és higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. 2-0

Szinte alig fordultak a csapatok, amikor egy bal oldali beadásra Kane érkezett és fejelt erőteljesen a kapuba, igaz, a gól szépséghibája, hogy Kane meglökte hátulról a felugrásnál védőjét. 3-0

A 65. percben egy jobb oldali beadás után Son-tól Kane elé pattant a labda, aki 16 méterről ballal tüzelt a Stoke hálójába. 4-0

A 74. percben Eriksen is gólt szerzett a Spurs részéről, a túloldalon pedig Ryan Shawcross ezúttal az ellenfél kapujába talált be, amellyel kialakult az 5-1-es végeredmény.

A három pontnak köszönhetően a Tottenham az 5., a Stoke pedig a 15. helyen a bajnokságban.