Tottenham Hotspur v Newcastle United Meccsösszefoglaló, 2019. 08. 25.

Premier League: Hazai pályán kapott ki a Tottenham
19:25 CEST 2019. 08. 25.
Miguel Almiron Newcastle Erik Lamela Tottenham
Meglepetésre még egy pontot sem szerzett a londoni alakulat.

A Premier League 3. fordulójában a Tottenham Hotspur a Newcastle Unitedet fogadta vasárnap délután.

Az első játékrész első felében a vendégek voltak veszélyesebbek, habár a 21. percben Son-t a tizenhatoson belül próbálták gaynús körülmények közt szerelni, de a játékvezető nem adott tizenegyest.

A 24. percben Longstaff szerezhetett volna vezetést a Newcastle-nek, de löketét Lloris tudta védeni.

A 27. minutumban azonban már kapitulált a hazaiak kapusa, amikor Joelinton lépett ki a védők közül és 12 méterről lőtt a kapu jobb oldalába. 0-1

A 34. percben válaszolhatott volna a Spurs, de Son veszélyes próbálkozását Dubravka szedte ki.

A fordulást követően is tartották előnyüket a Szarkák, habár a londoniak elképesztő, mintegy 80-20%-os labdabirtoklási fölényben fociztak a meccs hajrájáig, de igazán komoly helyzetig nemigen jutottak.

Az eredmény nem is változott, a Tottenham 1-0-ra kikapott, amellyel a Spurs a 7., a Newcastle pedig a 18. helyen áll a tabellán.

Ugyancsak ma rendezték meg a Wolverhampton Wanderers - Burnley mérkőzést is, amely végül 1-1-el végződött, habár a vendégek a 98. percig vezettek 1-0-ra Barnes találatával, azonban akkor büntetőből Raul Jimenez egalizált.