Magabiztosan nyerte a Liverpool a Tottenham elleni rangadót
Akár több gólt is szerezhetett volna Jürgen Klopp csapata.

A Tottenham Hotspur a Liverpool csapatát fogadta a Wembley-ben a Premier League 5. fordulójának rangadóján.

Mauricio Pochettino és Jürgen Klopp az alábbi kezdőcsapatokat küldte a pályára:

Tottenham: Michel Vorm; Kieran Tripper, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Danny Rose; Harry Winks, Eric Dier, Mousa Dembele; Christian Eriksen; Lucas Moura, Harry Kane

Liverpool: Alisson; Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andrew Robertson; James Milner, Georginio Wijnaldum, Naby Keita; Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane

A Tottenham szurkolói már a 45. másodpercben a fejükhöz kaphattak, Firmino ugyanis rögtön a meccs elején bevette a kaput. A brazil csatár mögött lesen helyezkedő Sadio Mané azonban a mozgásával megzavarta a Spurs kapusát, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

A második helyzetre a 22. percig kellett várni, ekkor Dier borzasztóan hátratett labdára Salah csapott le. Az egyiptomi lefutotta a Tottenham belső védőit, a lövése viszont túlságosan középre ment, így Vorm védeni tudott.

A 39. percben góllá érett a Liverpool fölénye: Egy szögletet követően Vorm nagyon bizonytalanul próbálta elöklözni a labdát, amit Wijnaldum fejelt vissza. A kapus megpróbált védeni, de a labda ekkor már áthaladt a gólvonalon. 0-1

A szünet után is a Liverpool maradt veszélyesebb, a 49. percben Mané lövése után kellett nagy védést bemutatnia Vormnak.

Erre reagálva viszont Lucas Moura mutatott be egy gyönyörű szólót a másik oldalon, és a rövid sarkot megcélzó lövése a kapufa tövéről pattant ki.

Moure hiába ijesztett rá a lvendégekre, pár perccel később Mané szaladt el a bal oldalon, és Vertonghen hiába próbált becsúszva menteni a szenegáli centerezése után, a labda a kapufáról pont Firmino elé pattant, aki talán élete legegyszerűbb gólját szerezte. 0-2

A 63. percben egy 3 a 2 ellen vezetett kontra végén Mané került ziccerbe, de a támadó lövését Vorm hárítani tudta.

A 80. percben ismét a Spurs holland kapusának kellett védenie: ezúttal is gy középpályás labdavesztés után indult meg a Liverpool, de Salah bal lábas lövését Vorm tolta ki.

A 93. percben végül összejött a szépítés a Tottenhamnak: a csereként beálló Erik Lamela nagyon éles szögből lőtte ki a hosszú alsó sarkot. 1-2

A legvégén még egy tizenegyes gyanús szituáció is kialakult a Liverpool tizenhatosán belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

Az idegenbeli 2-1-es győzelemmel Jürgen Klopp együttese továbbra is tartja a kiváló formáját, így a Vörösök 100%-os teljesítménnyel vezetik a Premier League tabelláját.