Higuain megsérült, csatár nélkül nyerte a derbit a Juventus
Higuain Torino Juventus
getty images
Ismét nem kapott gólt a bajnokságban Allegri csapata.

A Serie A aktuális fordulójának első vasárnapi mérkőzésén városi derbi keretein belül fantasztikos hangulatban csapott össze a Torino és a Juventus.

Már a 2. percben közel került a gólszerzéshez a Juventus. Pjanic remek labdája után Higuain került helyzetbe, de Sirigu kapus remekül mozdult ki és paskolta el a labdát a kitörő csatár elől. Ráadásl az esetnél Higuain megsérült, és bár még 10 percig próbálkozott a játékkal a Juve klasszisa, végül a 15. percben Bernanrdeschi váltotta a pályán. Így a folytatásban valódi középcsatár nélkül volt kénytelen játszani a Juventus.

A 20. percben nagyon közel járt a gólhoz a Juve. Asamoah kapáslövését kellett a gólvonal elől kivágnia De Silvestrinek.

A 26. percben egy nagyszerű hosszú labda után Belotti villant, de a kapáslövése csak az oldalhálót találta el.

Bár nem játszott különösebben jól, a 36. percben mégis megszerezte a vezetést a Juventus. A Higuaint váltó Bernardeschi egy remek csellel verte át a védőjét a tizenhatoson belül, majd a jobb lábas beadását követően Alex Sandro közelről lőtt a hálóba. 0-1

Egy óra játék után Allegri úgy döntött, hogy sérülése után először pályára küldi Dybalát, ennek örömére pedig a 67. percben az argentin játékosa közel is került a gólhöz, de a lövése a kifutó kapus mellett az oldalhálóban landolt.

Két perc sem telt el, és Alex Sandro középre tett labdája után ismét Dybala került helyzetbe, de senkitől sem zavartatva nem tudta eltalálni a kaput.

A Juventus tízesének beállása eléggé felpörgette a kissé langyos iramban csordogló mérkőzést, és néhány percen belül már harmadjára próbálkozhatott lövéssel. Ezt a kísérletet pedig már Sirigunak kellett hárítania.

A második félidőben a Juve szinte tökéletesen semlegesítette az ellenfele játékát, a Torino jóformán kisebb helyzetekig sem jutott. Épp ezért több gól már nem is esett, Massimilano Allegri csapata pedig immár zsinórban 8 meccsen őrizte makulátlanul a kapuját.

Győzelmével a Juventus minimum néhány órára átvette a vezetést a tabellán, míg a Torino maradt a 9. helyen.