David Silva-dupla: egyre közelebb a végső sikerhez a Man City
22:54 CET 2018. 03. 12.
David Silva Manchester City 12032018
A Stoke elleni idegenbeli győzelemmel robog tovább Guardiola együttese.

A Premier League 30. fordulójának zárómeccsét rendezték hétfőn este, amelyen a Stoke a Manchester City-t fogadta.

A találkozó két kérdése az volt, hogy sikerül-e ellépnie a kieső zónából a Stoke-nak, a Man City pedig sikerével egyre közelebb kerül-e a bajnoki trófeához.

Hetekre kidőlt a Manchester City gólvágója

Nos, nem kellett sokat várni az első találatra, hiszen a 10. percben Gabriel Jesus szépen rakta ki a labdát a jobb oldalra Sterlingnek, aki a középen érkező spanyol csapattársának centerezett, David Silva pedig két védő közt kilépve lőtt a hazaiak kapujába. 0-1

A 21. percben Shaqiri kötényes akciója és passza a tizenhatos vonalán Badou Ndiayét találta meg, akinek tekerése egy védő lábán megpattanva alig kerülte el a vendégek kapuját.

Az első félidő hajrájában még Fernandinho próbálkozott egy távolabbi lövéssel, de a Stoke kapusa szögletre tolta a löketet.

GOAL elemzés: Egyszerű, de hatékony játékkal nyerte a rangadót a Manchester United

A fordulást követően ismét a félidő elején talált be a Man City, el is döntve a párharcot: David Silva tört előre, kirakta a labdát Gabriel Jesusnak a jobb oldalra, a brazil pedig beemelte a játészert spanyol csapattársához, és a rosszul kimozduló Butland felett löbbölte David Silva a labdát az üres kapuba. 0-2

A 64. percben egy kapu előtti kavarodás után Choupo-Moting került lövőhelyzetbe, de balosa a léc fölött suhant el.

A 78. percben pedig egy ritkán látható jelenetet láthattunk: játékvezetői labdára került sor mintegy 45 méterre a Stoke kapujától. A leejtett játékszer közelében ott ólálkodott Sterling is, a hazaiak játékosa pedig nem volt elég figyelmes, és a labdát pont Sterling elé tolta a feldobás után, aki megiramodott egyedül a hazaiak kapuja felé, de nem passzolt Gabriel Jesusnak, ezért épp az utolsó pillanatban a Stoke védője becsúszva menteni tudott.

Bocsánatot kért a köpködő liverpooli legenda

Nem véletlenül kapott óriási füttyszót Sterling a hazaiak szurkolóitól, amikor pár perccel később elhagyta a játékteret, átadva a lehetőséget Bernardo Silvának.

Több találat azonban nem esett, maradt a 0-2, amivel a Manchester City előnye a városi rivális United előtt 16 pont, a Stoke pedig a kieső, 19. pozícióban a tabellán.