15:29 CEST 2018. 05. 05.
Xherdan Shaqiri Stoke City
A Crystal Palace viszont biztosította a bennmaradást.

A Premier League 37. fordulójában a kiesés elől kétségbeesetten menekülő Stoke City a Crystal Palace csapatát fogadta.

Az első nagyobb helyzet a vendégek előtt adódott: egy remek kontra után Loftus-Cheek csavarta kapura a labdát, de Crystal Palace középpályásának próbálkozása néhány centivel a kapufa rossz oldala mellett haladt el.

A 22. percig kellett várni a Stoke City első helyzetére. Ekkora Shaqiri beadása után Diouf fejelt hét méterről a kapu mellé.

A 43. percben felrobbant a stadion, hiszen Xherdan Shaqiri remekül elvégzett szabadrúgása után megszerezte a vezetést a Stoke City. A svájci játékos lövése még a sorfalon is megcsúszott, így a kapusnak esélye sem volt a hárításra. 1-0

A Shaqiri gólját követő hangrobbanásnál még nagyobb volt a Stoke szurkolóinak fájdalmas csendje, amikor a 66. percben az ellenfél tizenhatosánál elvesztette a labdát a hazai csapat, majd a kontra végén James McArthur egyenített. 1-1

A 78. percben Townsend centerezett a kaputól 11 méterre teljesen üresen álló Zahának, de az elefántcsontparti játékos még a kaput sem tudta eltalálni.

A hajrára teljesen szétesett a Stoke védelme, és a a 86. percben Shawcross lábáról Van Aanholt elé került a labda, aki nem hibázott ziccerben. 1-2

A vereséggel biztossá vált, hogy a Stoke City búcsúzik a Premier League-től, a Crystal Palace viszont a rémesen gyenge bajnoki kezdés ellenére biztosította a jövő évi tagságát az első osztályban.