Slovakia v Hungary Meccsösszefoglaló, 2019. 11. 08.

Női válogatottunk megszerezte első pontját az Eb-selejtezőben
19:15 CET 2019. 11. 08.
Szlovákia Magyarország női magyar válogatott
Döntetlenre futotta a szlovákok ellen.

Női A-válogatottunk Izland és Svédország után Szlovákia ellen folytatta szereplését a 2021-es női Európa-bajnokság selejtezősorozatában.

Az idegenbeli találkozó előtt a keret minden tagja Markó Edina rendelkezésére állt; a szövetségi kapitány a kezdőcsapatban egyedül a kapus posztján cserélt, Szőcs Réka helyett ezúttal Bíró Barbara kapott bizalmat, számolt be minderről az mlsz.hu.

A két csapat egymás elleni mérlege viszonylag kiegyensúlyozott, ezt megelőzően 18 alkalommal találkoztak egymással a válogatottak, ebből 9-et megnyertünk, 4 alkalommal döntetlen lett a vége, 5 meccsen pedig vereséget szenvedtünk.

A mérkőzésen először a szlovákok jutottak el kapura lövésig, a negyedik percben vetődött Bíró Barbara, de nem kellett a tizenhatos jobb sarkától előtt labdába érnie, az elkerülte a kaput.

A szlovákok igyekeztek ránk erőltetni akaratukat, de válogatottunknak többször is sikerült felhoznia a labdát. Az első komoly magyar helyzetig a 20 percig kellett várni, akkor Vágó Fanni lőtte rá éles szögből, a kapus kiütötte a labdát, amire Zágor Bernadett csapott le, de a St. Pölten légiósa nem talált kaput.

A 25. percben hatalmasat védett Bíró Barbara: egy kapu előteréből kifejelt labdára a tizenhatos vonalánál csapott le Šurnovská és lőtt, de a Haladás-Viktória kapusának köszönhetően menekültünk meg a góltól. Nem sokkal később pedig Fischerová fejéről csúszott le egy beívelt labda, ő a kaput nem találta el.

Bíró Barbara a félidő derekán újabb nagy mentéseket mutatott be, őriztük a 0–0-s állást. A 39. percben Vágó Fanni tette ki a szélen érkező Zeller Dórának a labdát, a Bayer Leverkusen játékosának ívelését azonban kifejelték. Az első félidő rendes játékideje Biróová, majd Vojteková helyzetével ért véget – a remek formában védő Bíró Barbara hárította mindegyiket. A hosszabbítás utolsó percében, egy szöglet utáni kontrából Jakabfi Zsanett indulhatott meg, aki Vágó Fannihoz passzolt, a Ferencváros játékosa kicselezte védőjét, lőtt, de blokkolták – így gól nélküli első játékrészt követően vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Vágó kétszer is próbálkozhatott, előbb kifejelték, majd a kapus védte lövését. Az 50. percben Zeller Dóra fejese ment mellé.

Nem sok idő telt el, egy kapu előtti kavarodás után üresen maradt Fabová elől ismét óriási Bíró-mentést láthattunk, kapusunk harmadik bravúrját mutatta már be a találkozón.

Markó Edina a 68. percben pályára küldte Fenyvesi Evelint, Zágor Bernadettet cserélte le. Három perc múlva megint Jakabfi Zsanett és Vagó Fanni játszott össze: a Wolfsburg labdarúgója adta be a labdát, Vágó pedig két védő szorításában, a kapu közvetlen közeléből próbálkozott, de lövése a kapu mellé ment. Mindkét csapat igyekezett helyzeteket kialakítani, hol az egyik, hol a másik kapu elől kellett tisztázni. A hajrára érkezett Németh Loretta is, Zeller Dórát váltotta.

A hosszabbítás perceiben előbb a szlovákok, majd mi végezhettünk el szabadrúgást, de gól nem született, Jakabfi lövése centikkel ment fölé, 0–0 maradt a végeredmény.

– Két egyforma csapat találkozott. Nem játszottunk jól, egyik együttes sem hagyta érvényesülni a másikat, senki sem tudta hozni a saját játékát. Mi is kerestük a ritmust, idegesek, kapkodóak voltunk, nagyon akartuk a győzelmet. A gól hiányzott a teljesítményünkből, minden mást megoldottunk. Nem szeretem a szerencsére fogni a dolgokat, bár azt hiszem, már jócskán megdolgoztunk érte, hogy egyszer egy kis szerencse is segítsen minket. Nem voltunk elég pontosak a kulcspasszainknál, ez hiányzott a győzelemhez – nyilatkozta a mérkőzést követően Markó Edina szövetségi kapitány az mlsz-hu-nak.