2 Oroszország RUS Oroszország 6 2 2 2 9 12 -3 8 V V D D Gy
4 Törökország TUR Törökország 6 1 3 2 6 8 -2 6 V Gy D D D

Kulcs

Promotion
Kiesők

Közvetítés

A három idegenbeli Nemzetek Ligája meccsen 7 pontot szerzett a magyar válogatott. Döbbenet!
90' + 3' Vége! Ez igen! Aláírtuk volna előre ezt a pontot is.
90' + 3' Utolsó perc, nálunk a labda.
90' + 1' Három perc hosszabbítás. Jó lenne kihúzni.
Sárga lap
86' Szalai Attila Szobolevet rúgta fel.
Csere
83' Szalai Ádám helyett Könyves.
Csere
81' Szobolev a pályán, ennek követleztében Odzojev már nem.
Csere
76' Kalmár helyett Schäfer.
73' Látták már a Meggyeskert című Csehov darabot? Na, az pont ilyen. Benne van a feszültség, olykor egy kis dráma is, de lényegében nem történik semmi.
Sárga lap
71' Fiola rúgott alá egyet Szmolnyikovnak.
Csere
67' Zsirkov helyett Karavajev.
65' Hirtelen két szabálytalan orosz bedobást is láthattunk. Annyi baj legyen!
64' Szalai Ádám amúgy nincs jól, ápolni kell.
Sárga lap
63' Kudrjasov utólag kapott egy lapot, mert felrúgta Szalai Ádámot.
Csere
61' Nikolics helyett Varga Kevin.
57' Baj lesz ebből. Zsirkov beadását Dibus kiütötte, sajnos középre, az érkező Jonov 17 méterről a lécre lőtte a labdát, ami a gólvonal elé pattant.
Csere
55' Kuzjajev helyett Mosztovoj és Mirancsuk helyett Bakajev.
55' Dzjuba készítette le a labdát Jonovnak a 16-oson belül, de az orosz játékos mellé lőtt.
54' Dzjuba lőtt 14 méterről, de Dibusz nagyot védett!
48' Dzjuba lépett volna ki Szalai Attila mellett, de a védő a 16-oson belül jól fedezte a labdát, ami a kivetődő Dibuszé lett.
45' Az oroszok elindították a második félidőt.
Csere
Holender és Gazdag helyére érkezik Fiola és Nagy Ádám.
A szerbek vezetnek Törökországban, miközben a belgák nyerésre állnak Izland ellen. Ez utóbbi talán fontosabb is.
Mi volt a jó az első félidőben? Semmivel nem rosszabb a magyar válogatott, mint az orosz. A hazaiaknak nincs helyzete, tehát jól védekezünk.
Ez nem volt valami izgalmas. Gyakorlatilag helyzet nélkül ment le az első félidő. Persze nekünk ez az eredmény nem rossz.
45' + 2' Szünet. Nem baj…
45' + 1' Dibusz védett egy nagyot a végén! Jonov passzolt középre és a kapusnak ki kellett vetődnie, hogy elüsse a labdát a támadók közeléből.
42' Szalai Attila jól játszik a védelemben.
41' Nyilván Marco Rossi cserélgeti a játékosokat, de azért ez nagyon sűrű program. Még meg sem ünnepeltül rendesen a bulgáriai sikert, mikor már Szerbiában is nyertünk, most meg Moszkva. Fárasztó lehet.
40' Óriási taktika harc folyik a pályán. Egy fenét, de valamit csak írni a meccsről, amin nem történik semmi.
32' Kicsit támadtak az oroszok, de elmúlt.
Sárga lap
24' Botka buktatta Dzjubát.
22' Jelenleg húsz meccs megy a Nemzetek Ligájában. Összesen három gól esett.
17' Azért ezek az oroszok nem tudnak kicsiben gondolkodni. Akkora eredményjelző van a stadionban, hogy a kiírt 0–0-t még Szentpéterváron is látják, pedig az nagyon messze van.
15' Szalai Attila lőtt egy nagyot. Eltalált egy Szputnyikot. Nem a földön.
10' Ozdojev passzollt középre az ötös jobb sarkáról, de szerencsére fel tudott szabadítani a védelem.
8' Nem ez lesz a világ legizgalmasabb meccse. Talán nem is baj.
1' Jól kezdtünk! Nikolics kapott parádés labdát, a 16-os bal oldalán, 14 méterről lőtt is, de Sunyin védett. Meg mondjuk les is volt.
1' Mi kezdtük a meccset.
A lelátón nincsenek annyian, mint az oroszok, de az egyharmad házban mindenki orosz.
1956 és a szovjetek. Nemcsak a forradalom, hanem a futball miatt is fontos év volt. Szeptember 23-án, éppen egy hónappal a forradalom kitörése előtt Czibor Zoltán góljával nyert a magyar válogatott Moszkvában 1–0-ra. Azóta nem tudtunk nyerni az orosz/szovjet fővárosban.
A válogatott azt a rendszert hozza ma este, amivel a Honvéd bajnok lett Rossi irányítása alatt. Vagyis a három belső védő mellé Nego és Holender is visszamegy majd védekezni.
Csak érdekességként: a meccsre egyetlen magyar újságíró sem ment el Moszkvába. A vírus…
Az első meccsünk jó volt az oroszokkal, csak éppen kikaptunk. Vezettek 3–0-ra, aztán 3–2 lett a vége.
A kapunkban Dibusz, előtt Nego, a támadósorban Szalai Ádám. A kezdők: Oroszország: Sunyin – Szmolnyikov, Szemjonov, Kudrjasov, Zsirkov – An. Mirancsuk, Zobnyin, Ozdojev – Ionov, Dzjuba, Kuzjajev. Szövetségi kapitány: Sztanyiszlav CsercseszovMagyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego, Gazdag, Sigér, Kalmár, Holender – Szalai Á., Nikolics. Szövetségi kapitány: Marco Rossi