Hazai pályán járt sikerrel az AS Roma
A fővárosban győztek a Farkasok a Bikák ellen.

Az olasz bajnokság 20. fordulójának nyitómeccsén az AS Roma a Torino együttesét fogadta.

Az első félidő alapján sima hazai győzelemre volt kilátás, hiszen előbb a 15. percben egy szabadrúgás utáni kapu előtti keveredést kihasználva estében lőtt az ötösről a léc alá Zaniolo. 1-0

A 34. percben már kettővel mentek a hazaiak, amikor a rómaiak támadóját buktatta a kapus a tizenhatoson belül, a megadott büntetőt pedig Kolarov higgadtan helyezte a jobb sarokba. 2-0

A fordulást követően azonban gyorsan jött a vendégek válasza, ugyanis az 51. percben Rincon pazarul tekert mintegy 17 méterről a bal alsó sarokba. 2-1

Sőt, a 67. percben egalizált a Torino, amikor egy kifejelt labdát 20 méterről bombázott Ansaldi a jobb alsó sarokba. 2-2

A Romának azonban volt még válasza, ugyanis a 73. percben Pellegrini adott filléres passzt a tizenhatos bal oldalán kilépő El Shaarawy-nak, ő pedig pontoson belsőzőtt a kapu jobb oldalába. 3-2

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a Roma 3-2-re nyert és fellépett a 4. helyre, a Torino pedig maradt a 9. pozícióban.