Elképesztő BL-döntőn a Real Madrid diadalmaskodott!
uefa.com
Minden idők egyik legkülönösebb fináléja zajlott szombat este.

Kijevben 20:45-kor elkezdődött a Bajnokok Ligája döntője a Real Madrid és a Liverpool közt.

A két csapat az alábbi kezdővel vágott neki az összecsapásnak.

Real Madrid:  Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Benzema, Isco, Ronaldo

Liverpool:  Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner, Henderson, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané

A meccs előtt a felvezető műsorban  Dua Lipa énekesnő volt a főszereplő.

Dua Lipa Champions League

Annak rendje és módja szerint 20:45-kor útjára indult a labda.

Nem nagyon tapogatóztak a felek, az első öt percben lüktető játék folyt, a Pool próbált kemény iramot diktálni, ahogy azt várni is lehetett.

Az első negyedóra végéig igazi gólhelyzet nem adódott, de az angolok több alkalommal is veszélyesebbek voltak a Real kapujának és tizenhatosának előterében, és pont lezárandó az első 15 percet Cristiano Ronaldo éles szögből eresztett meg egy kemény löketet, amely elsuhant a keresztléc felett.

A 23. percben a kapu előtt Firmino lövését blokkolják, majd a kipattanót Alexander-Arnold lőtte rá, de Navas védett.

Az első félóra végén óriási veszteség érte a Pool-t: Salah nem tudta folytatni egy rossz esés miatt, a válla nagyon fájt, könnyek közt hagyta el a játékteret, Lallana váltotta.

A 35. percben pedig Carvajal is zokogva omlott a földre, őt is le kellett cseréni sérülés miatt, Nacho váltotta.

Mohamed Salah Cristiano Ronaldo Real Liverpool

A 43. minutumban Isco beadását Ronaldo fejelte kapura, a kipattanót Benzema pedig a kapuba lőtte, de helyesen lest jelzett Ronaldo fejese miatt az asszisztens.

Az első félidő gól nélkül zárult, a második játékrészre nem történt csere a szünetben.

A 48. percben az eddigi legnagyobb helyzet, amikor Karius jött ki kapujából, Isco pedig a keresztécet találta el.

Az 50. percben pedig vezetett a Real: egy teljesen ártalmatlan indítást Karius simán magához ölelt, majd miután a német kapus ki szerette volna gurítani kézzel a labdát,  a közelben ólálkodó Benzema lábára dobta, a játékszer pedig becsorgott az üres kapuba. Sokkoló és hihetetlen gól! 1-0

Négy perccel később azonban jött az angolok válasza: egy jobb oldali szögletet Lovren fejelt le, amelyre Mané érkezett az ötösön és spiccelt a tehetetlen Navas mellett a kapuba. 1-1

A 61. percben jobbról érkezett labda, Isco kapura lőtt mintegy 8 méterről, Karuis szögletre mentett.

Isco helyett jött Gareth Bale, aki két percre rá valami káprázatos gólt lőtt: Marcelo balról adott be és - Ronaldo Juve elleni góljához hasonlóan - félollózós mozdulattal a kapunak háttal állva mintegy tizenegy méterről elképesztő találatot szerzett. 2-1

A 70. percben Sadio Mané lőtte rá tizenhatról, a labda a bal kapufán csattant.

A 82. percben Benzema eldönthette volna a meccset, de a francia bombáját Karius bravúrral védte.

A 83. minutumban eldőlt a meccs: Gareth Bale gondolt egyet, a jobb oldalról, mintegy 26 méterről lövésre szánta el magát, de a sem túl erős, sem túl helyezett lövést elképesztő potya után Karius nemes egyszerűséggel bevédte. 3-1

A 93. percben Ronaldo helyzeténél berohant egy szurkoló a pályára, akit azonnal letepertek a biztonságiak, az eredmény azonban nem változott: egy elképesztően izgalmas és leginkább különös meccsen a Real Madrid 3-1-el, zsinórban harmadszor és története során 13. alkalommal lett Európa legjobbja!