A végén lett biztos a Real Madrid sikere a Spanyol Kupában
Sokáig izgulhattak a blancók a Copa del Rey-ben.

Csütörtökön késő este a Real Madrid a Girona együttesét fogadta a Spanyol Kupa negyeddöntőjének első felvonásán.

A vendégek gyorsan vezetést szereztek, amikor a 7. percben Garcia viharzott el a bal oldalon, beadására pedig egyedül érkezett az ötösön Lozano és belsőzött a kapuba. 0-1

A blancók azonban nem sokkal később válaszoltak: a 18. percben Odriozola húzta meg a jobb szélen a labdát, és okos visszapasszát Lucas Vazquez vágta a Girona hálójába. 1-1

Lucas Vazquez Douglas Luis Real Madrid Girona Copa del Rey 24012019

Sokáig semmi, de az első félidő hajrájában már vezettek a hazaiak: a 42. minutumban büntetőhöz jutott a Real, amikor Vinicius-t buktatták, a büntetőt pedig panenkás módon  Sergio Ramos lőtte a hálóba. 2-1

A második játékrészben viszont egalizáltak a vendégek: a 66. minutumban a Girona is tizenegyeshez jutott egy teljesen érthetetlen kezezés után, amelyet Llorente követett el, a büntetőt pedig Granell vágta a léc alá. 2-2

A 77. percben azonban ismét a Real volt előnyben, amikor egy balról érkező beadást a középen érkező Sergio Ramos bólintott a kapuba. 3-2

A 80. percbn pedig balról adott be Vinicius, amelyre Benzema ékezett és belsőzött a hálóba. 4-2

Ezzel lényegében eldőlt a továbbjutó személye, a Real 4-2-re nyert, de pontosan egy hét múlva dől el, hogy ki megy tovább, ugyanis január 31-én kerül sor a visszavágóra a Girona otthonában.